Trwa ładowanie...
d45qi64

Nastolatkowie wbili widelec w szyję gołębia i przykleili go do ściany taśmą. Teraz mają kłopoty

Centrum Warszawy. Kilkoro nastolatków "bawi się", maltretując w wyjątkowo okrutny sposób gołębia. Efekt? Zlinczowanie przez internautów i kłopoty z prawem. Zachowaniu nieletnich przygląda się bowiem policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprawą "zabawy" nastolatków zajęła sę policja
Sprawą "zabawy" nastolatków zajęła sę policja (Facebook.com)
d45qi64

Wydział do spraw nieletnich pracuje nad identyfikowaniem nastolatków - dwóch dziewczyn i jednego chłopaka - którzy znęcali się nad ptakiem przed Złotymi Tarasami w Warszawie. Zamierza ich zatrzymać i przesłuchać - dowiedziała się Wirtualna Polska.

W poniedziałek grupa młodych osób wbiła w gołębia widelec i przykleiła ptaka taśmą do ściany. Sami pochwalili się tym w mediach społecznościowych. Wideo i zdjęcie z podpisem: "Wyru... go" szybko rozprzestrzeniły się w internecie. Użytkownikom sprawie udało się też dotrzeć do bohaterów filmiku.

Okazało się, że są to uczniowie warszawskich szkół podstawowych. Wirtualna Polska skontaktowała się z przedstawicielami placówek. Byli jednak zaskoczeni, bo nie słyszeli o sprawie. Jednocześnie nie kryli oburzenia. - Oby to nie była prawda. Okazałoby się, że już tym dzieciom nie umiemy niczego przekazać - usłyszeliśmy.

d45qi64

Rozmawialiśmy też z właścicielką szkoły tańca, do której uczęszczała jedna z dziewczyn znęcających się nad ptakiem. Okazało się, że od ponad roku nie uczestniczy w zajęciach, ale właścicielka ją pamięta. - To spokojna dziewczyna. Nie miałam z nią problemów - powiedziała.

Zobacz wideo:

Obrońcy zwierząt nie odpuszczają

Zawiadomienie w sprawie złożyło OTOZ Animals Inspektorat Warszawa. Wpłynęło do Komendy Rejonowej Policji w Warszawie. Inspektor OTOZ był na miejscu zdarzenia i przekazał funkcjonariuszom materiały w postaci filmów i zdjęć.

d45qi64

Inspektorat planuje odwiedzić szkoły, do których uczęszczają dzieci występujące na filmie i porozmawiać z pedagogami. Jak usłyszeliśmy, istnieje obawa, że po nagonce w mediach społecznościowych, nastolatkowie mogą zrobić sobie krzywdę.

Jedna z matek skontaktowała się z OTOZ. Zapewniła, że córka wyraża skruchę.

O sprawie dowiedzieliśmy sie od jednego z czytelników. Razem z grupą użytkowników MAGiC SQUAD tropił w internecie nastolatków. Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d45qi64

Podziel się opinią

Share

d45qi64

d45qi64
Więcej tematów