Trwa ładowanie...

Nastolatek, który wzywał do mordowania chrześcijan, zatrzymany w Belgii

• 17-latek, który wzywał do zabijania chrześcijan, został zatrzymany w Belgii • Informację potwierdzili prokuratorzy z prowincji Liege • To chłopak, którego widać na nagraniu opublikowanym kilkanaście dni temu w sieci • Na filmie nastolatek śpiewa po arabsku pieśń wzywającą do mordu chrześcijan
Share
Nastolatek, który wzywał do mordowania chrześcijan, zatrzymany w Belgii
Źródło: Youtube
d29ryjd

Nastolatek został na razie zatrzymany na trzy miesiące miesiące i przewieziony do zamkniętego ośrodka dla nieletnich. Według belgijskich mediów, jest to syn nawołującego do nienawiści, fanatycznego imama, który zapowiada udowodnienie, iż syn nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Wcześniej media podawały, że ojciec nastolatka to muzułmański duchowny z Dison, Shaya Alami, który dostał nakaz opuszczenia Belgii, jednak dalej przebywa w tym kraju.

Nagranie z udziałem jego syna, które pojawiło się w internecie zaszokowało Belgów. Widać na nim 17-latka spacerującego ulicami miasteczka Verviers, śpiewającego modlitewną pieśń, wzywającą Allaha, by pomógł wymordować chrześcijan.

d29ryjd

Burmistrz Verviers Muriel Targnion apelowała na początku sierpnia o natychmiastowe zatrzymanie nastolatka. Nie mogła jednak tego zlecić lokalnej policji, bo sprawami terroryzmu zajmuje się policja federalna.

W belgijskich mediach już pojawiły się pytania, dlaczego tyle czasu zabrało zatrzymanie nastolatka. Prokuratura federalna tłumaczy, że był on na wakacjach w Maroku i aresztowano go natychmiast po przylocie do Belgii.

d29ryjd

Podziel się opinią

Share
d29ryjd
d29ryjd
Więcej tematów