Trwa ładowanie...
d408ggw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Naruszenie rozejmu w Gazie: w ataku izraelskim zginęły kobieta i dziecko

Dwuletnia dziewczynka oraz kobieta zginęły w pierwszym izraelskim ataku w Strefie Gazy, odkąd wcześniej we wtorek praktycznie przestało obowiązywać tymczasowe zawieszenie broni na tym palestyńskim terytorium - podała palestyńska służba zdrowia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostrzał Strefy Gazy
Ostrzał Strefy Gazy (PAP/EPA, Fot: MOHAMMED SABER)
d408ggw

Strona palestyńska poinformowała, że od czasu naruszenia rozejmu Izrael przeprowadził 35 ataków z powietrza; jeden z pocisków trafił położony w Gazie dom, w którym przebywały kobieta i dziecko.

Wcześniej we wtorek izraelskie wojsko podało, że z Gazy zostały wystrzelone trzy rakiety, które spadły w pobliżu miasta Beer Szewa na południu Izraela, nie powodując ofiar. W odpowiedzi przeprowadzono kilka odwetowych ataków z powietrza na "pozycje terrorystów".

Do zbrojnych incydentów doszło mimo obowiązującego wówczas 24-godzinnego zawieszenia broni, które miało wygasnąć dopiero o godz. 23 czasu polskiego.

d408ggw

O złamanie rozejmu Izrael oskarżył palestyński ruch Hamas, ten jednak nie przyznał się do przeprowadzenia ostrzału.

W odpowiedzi na ataki ze Strefy Gazy premier Izraela Benjamin Netanjahu nakazał izraelskim negocjatorom uczestniczącym w rozmowach w Kairze, by powrócili do kraju. Rozmowy miały na celu wypracowanie stałego zawieszenia broni, które zakończyłoby trwający od 8 lipca konflikt.

Od rozpoczęcia izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy zginęło według źródeł palestyńskich ponad 2 tys. Palestyńczyków, w tym wiele kobiet i dzieci, a ponad 10 tys. zostało rannych. Po stronie Izraela śmierć poniosło 67 osób, w tym 64 żołnierzy, z których pięciu zginęło na skutek przypadkowego ostrzału własnej armii.

d408ggw

Podziel się opinią

Share

d408ggw

d408ggw
Więcej tematów