Trwa ładowanie...
d272ysc

Narodowcy znów wyruszą w Marszu Wolnej Polski w Krakowie

Święto Niepodległości obchodzone jest na różny sposób: ludzie składają kwiaty na nagrobkach i przy pomnikach wielkich Polaków, organizują wiece i marsze. 11 listopada z placu pod Wawelem wyruszy także Marsz Wolnej Polski organizowany przez narodowców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Narodowcy znów wyruszą w Marszu Wolnej Polski w Krakowie
(Facebook / Strona promująca Marsz Wolnej Polski)
d272ysc

W 2013 roku podczas obchodów Dnia Niepodległości pomiędzy narodowcami a zwolennikami Prawa i Sprawiedliwości doszło do konfliktów. W tym roku partia chce tego uniknąć.

11 listopada działacze Prawa i Sprawiedliwości pojawią się w Krakowie. Po południu złożą kwiaty na sarkofagach Józefa Piłsudskiego i pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich złożonych w Katedrze Wawelskiej.

PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele, Święto Niepodległości spędzą najpierw w Warszawie, a popołudniu w Krakowie.

d272ysc

- W tym roku nie przewidujemy, jak w ubiegłym roku, wiecu pod Wawelem. Będzie też wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, ale w jakiejś sali. W zeszłym roku na wiecu pojawili się narodowcy i zwolennicy Ruchu Palikota. Nie chcemy, aby święto było zakłócane przez jakieś prowokacje - powiedział PAP szef Komitetu Wykonawczego Joachim Brudziński.

Działacze partii planują złożyć kwiaty na sarkofagach marszałka Józefa Piłsudskiego i pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w Katedrze Wawelskiej.

Narodowcy jednak znów pojawią się na krakowskich ulicach. 11 listopada o godzinie 17:00 z placu Wielkiej Armii Napoleona pod Wawelem wyruszy drugi już Marsz Wolnej Polski.

"W Święto Niepodległości chcemy przypomnieć jako patrioci, nacjonaliści i krakowianie o Bohaterach, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę. Przede wszystkim chcemy jednak upomnieć się o naszą Ojczyznę, zwrócić uwagę na brak suwerenności naszego kraju i system, który zniewala polski etos narodowy. Jesteśmy dumni z bycia Polakami i ze względu na wspaniałe karty polskiej historii, chcemy walczyć o wolność dla naszych rodaków. Łączy nas przekonanie, że mamy prawo żyć w niepodległym oraz prężnie rozwijającym się kraju, w którym to Polacy będą mogli godnie żyć, a nie myśleć o emigracji, w którym to Polski Naród będzie decydował o swojej gospodarce, a nie wielki biznes czy międzynarodowe struktury finansowe" - piszą na Facebooku narodowcy.

d272ysc

Podziel się opinią

Share
d272ysc
d272ysc
Więcej tematów