Trwa ładowanie...
d171s8t

"Narodowcy weszli do Powszechnego. Jedyny materiał z wnętrza teatru". Nagranie pojawiło się w sieci

W serwisie YouTube pojawiło się nagranie z wnętrza Teatru Powszechnego. Widać na nim m.in. skandujących narodowców i pracowników teatru, którzy zabezpieczają niezidentyfikowaną substancję wylaną przez protestujących.
Share
"Narodowcy weszli do Powszechnego. Jedyny materiał z wnętrza teatru". Nagranie pojawiło się w sieci
Źródło: Youtube.com
d171s8t

W sobotę o 17 przed Teatrem Powszechnym w Warszawie odbyły się dwie manifestację. Po jednej stronie przedstawiciele ONR oraz Młodzieży Wszechpolskiej, po drugiej - Obywatele Solidarnie w Akcji. Obie grupy rozdzielała policja.

"Media Narodowe" (należące do Stowarzyszenia Marsz Niepodległości) opublikowały w sieci film, na którym widać, jak protestujący narodowcy wchodzą do Teatru Powszechnego, gdzie odbywała się kontrowersyjna sztuka "Klątwa".

"Narodowcy weszli do Powszechnego. Jedyny materiał z wnętrza teatru" - brzmi tytuł opublikowanego nagrania.
Na filmie widać grupę mężczyzn, którzy maszerują po terenie placówki, wznosząc głośne okrzyki: "Ave Ave Chrystus Rex" oraz "Wielka Polska katolicka".

d171s8t

Kamera uchwyciła też moment, w którym pracownicy teatru zabezpieczają "niezidentyfikowaną substancję" wylaną przez protestujących. Z początkowych doniesień medialnych wynikało, że był to kwas. Jedna z pracownic, która została oblana substancją, miała skarżyć się na mrowienie i drętwienie ciała. Plotki okazały się fałszywe.
"Na szczęście nikt nie został oblany kwasem, jeden z pracowników kawiarni sprzątał substancję, która została rozlana w przestrzeni teatru" czytamy na Facebooku Teatru Powszechnego.

d171s8t

Podziel się opinią

Share
d171s8t
d171s8t
Więcej tematów