Trwa ładowanie...

Napisy na gmachu MEN. Dariusz Piontkowski: to barbarzyńcy i idioci

- To są barbarzyńcy i idioci, którzy nie potrafią uhonorować tradycji i zabytków w Polsce - stwierdził minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, mówiąc o autorach napisów na murze gmachu resortu edukacji. Na fasadzie budynku ktoś napisał m.in. "Twoje dziecko LGBT+".

Napisy na gmachu MEN. Dariusz Piontkowski: to idioci i barbarzyńcyNapisy na gmachu MEN. Dariusz Piontkowski: to idioci i barbarzyńcyŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d1ywlnf
d1ywlnf

- Około godziny 23, trójka zamaskowanych osób, dokonała aktu wandalizmu, na budynku, który zajmuje się szczególne miejsce w naszej historii, w naszej martyrologii, gdzie męczeni byli polscy bohaterowie, gdzie męczeni byli przez Gestapo polscy więźniowie. Budynek, który przetrwał wojnę, jako jeden nielicznych w Warszawie, został sprofanowany przez grupę idiotów - mówił na specjalnie zwołanej konferencji przed budynkiem resortu edukacji minister Dariusz Piontkowski.

- To idioci, barbarzyńcy, bo ci, którzy niszczą zabytki są po prostu barbarzyńcami - mówił minister edukacji i apelował o pomoc w zidentyfikowaniu osób, które na gmachu resortu napisały: "Twoje dziecko LGBT+" oraz "Michał, Kacper, Zuzia, Wiktor". Takie imiona nosili nastolatkowie, którzy popełnili samobójstwo z powodu prześladowania ze względu na orientację seksualną.

- Gdy talibowie w Afganistanie niszczyli posągi Buddy było oburzenie ogólnoświatowe. Mam nadzieję, że dzisiaj w Polsce tego typu akcja wywoła również powszechne oburzenie - stwierdził PIontkowski.

Minister edukacji, nie szczędząc gorzkich słów, stwierdził, że autorzy napisów "zrobili to z pełną premedytacją, to była zaplanowana akcja". Dodał, że ma nadzieję, że złapie ich policja.

d1ywlnf

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk: to nie wandalizm, to memento

"Imiona dzieci, śmiertelnych ofiar homofobii w Polsce, wypisane na ścianach Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nie, to nie wandalizm. To memento dla nowego lokatora tego budynku. Nienawiść zabija" - zareagowała na słowa ministra edukacji narodowej posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. ""To są barbarzyńcy i idioci" -mówi min. Piontkowski o autorach napisów na murach MEN. Panie Ministrze, Elewacja nie ma uczuć. Elewacja nie powiesi się na sznurówkach. Nie skoczy z mostu. Napis z murów można zmyć. Krwi z rąk tych, którzy przyłożyli się do śmierci dzieci - nie." - napisała na swoim profilu na Twitterze.

"Dlaczego do tych tragedii doszło panie ministrze? O tym powinniśmy mówić, a nie o pomalowanych ścianach MEN" - napisał na swoim profilu na Twitterze szef ZNP Sławomir Broniarz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ywlnf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ywlnf
Więcej tematów