Trwa ładowanie...

Napaść radnego w Busku-Zdroju. Mocny apel szefa NSZZ Policjantów do polityków

- W związku z napaścią na policjantów oraz wypowiedziami niektórych polityków zwracam się z apelem, aby podobne zdarzenia nie były wykorzystywane w kampanii wyborczej - mówi Rafał Jankowski. Szef NSZZ Policjantów nawiązał również do słów Patryka Jakiego.

Share
Napaść radnego w Busku-Zdroju. Mocny apel szefa NSZZ Policjantów do polityków
Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d3w4jlf

W sobotnie popołudnie w Busku-Zdroju jeden z policjantów podczas interwencji został dźgnięty przez mężczyznę. Sprawcą okazał się miejski radny, który wcześniej groził klientce nożem w sklepie. Atak wzbudził duże emocje wśród polityków, bo napastnik robił sobie zdjęcia w towarzystwie posłów Zjednoczonej Prawicy. Sytuacja została jednak zgodnie potępiona przez wszystkie strony.

W nawiązaniu do sprawy oświadczenie wydał Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. "W związku z czynną napaścią na funkcjonariusza policji oraz wypowiedziami polityków różnych obozów politycznych, zwracam się z apelem by podobne zdarzenia nie były wykorzystywane w kampanii wyborczej" - napisał Rafał Jankowski.

Związkowiec odniósł się również do wypowiedzi wiceministra sprawiedliwości. "Mam nadzieję, że słowa Patryka Jakiego, iż sprawcy tego czynu zostaną potraktowani bez jakiejkolwiek pobłażliwości staną się przykładem na to, że każda osoba, która podniesie rękę na policjanta powinna zostać potraktowana z najwyższą surowością bez względu na to, po której stronie sceny politycznej stoi, skąd pochodzi i jakiego jest wyznania" - dodał.

Zobacz także: Burza wokół Stanisława Piotrowicza. Rzecznik rządu reaguje

Źródło: nszzp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3w4jlf

Podziel się opinią

Share
d3w4jlf
d3w4jlf
Więcej tematów