Trwa ładowanie...
d1ur7d3
26-05-2008 18:10

Najwięcej napadów na banki - we Włoszech

Włochy zajmują pierwsze miejsce wśród państw
Unii Europejskiej pod względem liczby napadów na banki - ogłoszono
w raporcie Stowarzyszenia Włoskich Banków (ABI),
sporządzonym na podstawie danych za 2006 rok.

d1ur7d3
d1ur7d3

We Włoszech dokonano wówczas 3092 napadów, kilka razy więcej niż w innych krajach UE.

Dla porównania w Niemczech zanotowano w 2006 r. 582 napady na bank, w Hiszpanii - 438, a we Francji - 271.

d1ur7d3

Jednocześnie w opracowaniu podkreślono, że mimo tej ponurej statystyki widoczne rezultaty zaczynają w Italii przynosić większe nakłady na system ochrony placówek bankowych. Świadczy o tym fakt, że w porównaniu z 1998 rokiem liczba napadów zmniejszyła się o ponad 19 procent.

Średni łup złodziei we Włoszech szacuje się na 20 tysięcy euro. Więcej, bo aż 32 tys. euro, grabią złodzieje w Niemczech.

Włochy przodują także w kategorii łącznej sumy zrabowanych z banków pieniędzy. Od 2002 do 2006 roku suma ta wyniosła 258 milionów euro; to 54 procent wszystkich pieniędzy ukradzionych z banków w państwach Unii.

Optymistycznym akcentem przedstawionego raportu jest to, że w ciągu ostatnich 10 lat nie zanotowano ofiar śmiertelnych.

Sylwia Wysocka

d1ur7d3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ur7d3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj