Trwa ładowanie...

"Najsmutniejszy miś polarny na świecie" wystawiony na wystawie w chińskim centrum handlowym

• Niedźwiedź polarny został umieszczony w akwarium przy wejściu do chińskiego centrum handlowego
• Władze tamtejszego Morskiego Parku Rozrywki chcą tym sposobem przyciągnąć uwagę zwiedzających

"Najsmutniejszy miś polarny na świecie" wystawiony na wystawie w chińskim centrum handlowymŹródło: Pixabay, fot: skeeze
d2lv14t
d2lv14t

Apatyczny miś o wdzięcznym imieniu Pizza został umieszczony na wystawie w jednym z centrów handlowych w miejscowości Guangzhou. Ma zachęcać do odwiedzenia tamtejszego Morskiego Parku Rozrywki Grandview. Ponad 285 tys. osób podpisało się pod petycją wzywającą do usunięcia akwarium, w którym przebywa miś. Pizza nazwany jest już „najsmutniejszym misiem polarnym na świecie”.

Sprawą zainteresowały się zagraniczne media. „Akwarium wygląda jak przerażające więzienie dla zwierzęcia” – grzmiały międzynarodowe tytuły gazet.

Zarządzający obiektem odpierają zarzuty jakoby miś był źle traktowany. „Niedźwiedź polarny jest bardzo szczęśliwy” – mówi Li Chengtang, zastępca dyrektora Morskiego Parku.

Sprawą zajmuje się fundacja Animals Asia, która w kwietniu odwiedziła misia. Aktywiści twierdzą, że zarząd oceanarium był zszokowany jak bardzo sprawa nabrała rozgłosu. Proszono o rady dotyczące tego, jak polepszyć warunki, w których przebywa Pizza. Przedstawiciele fundacji twierdzą, że nic nie wskazuje na to, że akwarium zostanie zamknięte. Sprawa nie dotyczy jedynie niedżwiedzia polarnego, ale także wilków z Arktyki, białych wielorybów i morsów.

Jednak są już pierwsze rezultaty nacisków na władze Morskiego Parku Rozrywki. Władze obiecały stworzyć godne warunki życia dla zwierząt.

Fundacja Animal Asia zapowiada, że będzie kontynuować walkę o lepsze życie dla zwierząt. “Smutna prawda jest taka, że nie możemy zamknąć Grandview. Jeśli nasze doświadczenie nauczyło nas czegoś – najpierw otwierasz drzwi, potem otwierasz klatki”.

d2lv14t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lv14t
Więcej tematów