Trwa ładowanie...

Najpiękniejsze polskie słowo. Propozycja redaktora naczelnego WP wygrywa plebiscyt!

Znamy wyniki plebiscytu na najpiękniejsze polskie słowo. Jak poinformowała kapituła, wygrała propozycja redaktora naczelnego Wirtualnej Polski - Piotra Mieśnika. Plebiscyt wygrało słowo "solidarność".

Share
Plebiscyt na "Najpiękniejsze polskie słowo" wygrywa propozycja redaktora naczelnego WP Piotra Mieśnika
Plebiscyt na "Najpiękniejsze polskie słowo" wygrywa propozycja redaktora naczelnego WP Piotra MieśnikaŹródło: WP, fot: WP
d1s8yof

Najpiękniejsze słowo roku. "Solidarność" wygrywa plebiscyt

Słowo "solidarność" zaproponowane przez naczelnego Wirtualnej Polski zdobyło 26 proc. głosów. Tuż za nią znalazła się "czułość" (propozycja dziennikarki Magdy Mołek), która zdobyła 24 proc. wszystkich głosów. Podium zamyka słowo "głębia" (zaproponowane przez komika Roberta Górskiego), które poparło 16 proc. głosujących. Plebiscyt zorganizowała Akademia Retoryki.

"Gdy musiałem w końcu wskazać to najpiękniejsze według mnie słowo, nie musiałem się długo zastanawiać. Niemalże natychmiast na myśl przyszła mi solidarność. Słowo, które jest fundamentem nie tylko naszej najnowszej historii" - pisał Piotr Mieśnik, tłumacząc decyzję, która przekuła się w zwycięstwo w plebiscycie na "Najpiękniejsze polskie słowo".

Najpiękniejsze polskie słowo. Rywalizacja jest zacięta. Oto czołówka

Jak podkreślił redaktor naczelny Wirtualnej Polski, "solidarność" to także słowo, dzięki któremu Polska znalazła się na ustach całego świata. "Wreszcie to słowo, którego przesłania potrzebujemy również teraz, w trudnym pandemicznym czasie" - zaznaczył Mieśnik.

d1s8yof

Poza "solidarnością", "czułością" oraz "głębią", w konkursie na "Najpiękniejsze polskie słowo" udział brały także inne propozycje. Za podium znalazły się słowa takie jak: "onegdaj", "spolegliwy", "oddech", "żółć", "tolerancja", "poezja", a także "słonina".

Najpiękniejsze polskie słowo. Plebiscyt wygrało słowo "solidarność" Materiały prasowe
Najpiękniejsze polskie słowo. Plebiscyt wygrało słowo "solidarność"Źródło: Materiały prasowe
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1s8yof

Podziel się opinią

Share
d1s8yof
d1s8yof
Więcej tematów