Trwa ładowanie...
d31i5c1

Najnowszy sondaż. Zobacz poparcie partii miesiąc po wyborach

Polacy znów zabrali głos. Z badania CBOS wynika, że od wyborów parlamentarnych poparcie Prawa i Sprawiedliwości utrzymuje się na tym samym poziomie, a Koalicji Obywatelskiej minimalnie wzrosło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prawo i Sprawiedliwość wciąż liderem sondaży.
Prawo i Sprawiedliwość wciąż liderem sondaży. (East News)
d31i5c1

W październikowych wyborach na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało 43,59 procent tych, którzy poszli do urn. Miesiąc później poparcie dla ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego deklaruje aż 46 procent ankietowanych. Jest to jednak tyle samo, ile wskazywało październikowe badanie CBOS.

Wzrostem - chociaż symbolicznym - może się z kolei pochwalić Koalicja Obywatelska, w skład której wchodzą Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska oraz Zieloni. Z najnowszego badania wynika, że obecnie cieszą się oni poparciem 20 proc. Polaków (1 pkt. proc. więcej niż przed miesiącem). W wyborach uzyskali 27,40 proc. głosów.

d31i5c1

Trzecie miejsce zajmuje Sojusz Lewicy Demokratycznej, z list którego startowali kandydaci SLD, Wiosny i Lewicy Razem (12 proc. poparcia). To wzrost o 3 pkt proc., ale wynik niemal identyczny jak w wyborach - 12,56 proc.

Polskie Stronnictwo Ludowe, z którego startowali też przedstawiciele formacji Kukiz’15 uzyskało w listopadowym sondażu CBOS 9 proc. poparcia (wzrost o 1 pkt proc.). Wynik wyborczy KW PSL to 8,55 proc.

Na granicy progu wyborczego balansuje z kolei Konfederacja. W badaniu jej wynik wyniósł 6 proc., czyli dokładnie tyle samo, co przed miesiącem i o 0.8 pkt proc. mniej niż w wyborach. Część badanych stwierdziła, że nie chce wskazywać żadnego z ugrupowań lub w ogóle nie wybiera się na wybory.

   ..

Gangsterzy na filmie z Beatą Szydło. Radosław Fogiel nie wyklucza pozwu przeciwko TVN

Sondaż przeprowadzono w dniach 7–17 listopada 2019 r. na liczącej 996 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

d31i5c1

Źródło: RadioZET, Interia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31i5c1

Podziel się opinią

Share

d31i5c1

d31i5c1
Więcej tematów