Trwa ładowanie...
d3inol4

Najnowszy sondaż. Wysokie poparcie dla Zjednoczonej Prawicy. Tylko 4 formacje w Sejmie

Najnowszy sondaż wyborczy pokazuje, że Zjednoczona Prawica (w składzie: PiS, Solidarna Polska i Porozumienie) utrzymuje wysokie notowania w społeczeństwie. Gdyby preferencje wyborców się utrzymały, ugrupowania Pawła Kukiza i Władysława Kosiniaka-Kamysza pożegnałyby się z Sejmem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowszy sondaż pokazuje, że siła Zjednoczonej Prawicy nie słabnie
Najnowszy sondaż pokazuje, że siła Zjednoczonej Prawicy nie słabnie (PAP, Fot: PAP/Wojciech Olkuśnik, Wojciech Olkuœnik)
d3inol4

Zjednoczona Prawica (PiS wraz z koalicjantami z Solidarnej Polski i Porozumienia) cieszy się poparciem 41 proc. badanych - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska z 22 proc. poparcia.

Z kolei 8 proc. Polaków zapowiedziało chęć oddania głosu na Konfederację. Ostatnią siłą w Sejmie byłaby Lewica, która uzyskała poparcie 5 proc. badanych.

Głosowanie na PSL- Koalicję Polską (PSL, Kukiz'15, UED) zadeklarowało we wrześniu tylko 3 proc. Polaków. 5 proc. badanych zadeklarowało, że zagłosowałoby na inne ugrupowanie, a 13 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

d3inol4

Zobacz też: Koniec Zjednoczonej Prawicy? Polityk Solidarnej Polski mówi o powrocie Donalda Tuska i "walcu ideologii LGBT"

"Trzeba zaznaczyć, że sondaż był przeprowadzony przed ostatnio ujawnionymi opinii publicznej konfliktami wewnątrz koalicji rządzącej, a także przed krytyczną rezolucją PE na temat praworządności w Polsce, co mogłoby wpływać na postrzeganie rządzącej formacji. Zyskała natomiast najsilniejsza partia opozycyjna" - zaznaczył w komentarzu CBOS.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 7-17 września na próbie liczącej 1149 osób w ramach procedury mixed-mode, co oznacza oznacza, że badany mógł wybrać rodzaj przeprowadzenia sondażu: wywiad bezpośredni, wywiad telefoniczny lub samodzielne wypełnienie ankiety.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3inol4

Podziel się opinią

Share
d3inol4
d3inol4
Więcej tematów