Trwa ładowanie...

Najnowszy sondaż. Siedem partii w Sejmie, Wiosna na wysokiej pozycji

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższych dniach Robert Biedroń miałby powody do zadowolenia. Zaledwie kilka dni po konwencji założycielskiej swojego ugrupowania głosowanie na Wiosnę zapowiedziało 14 proc. ankietowanych.

Najnowszy sondaż. Siedem partii w Sejmie, Wiosna na wysokiej pozycjiŹródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
d2xuddp
d2xuddp

Z najnowszego sondażu Kantar Millward Brown, przeprowadzonego dla „Faktów” TVN wynika, że w Sejmie znaleźliby się przedstawiciele siedmiu ugrupowań. Nadal największym wsparciem cieszy się Zjednoczona Prawica, czyli koalicja PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia. Swój głos na nią oddałoby 29 proc. ankietowanych ( o 4 pkt. proc. mniej niż w listopadzie).

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, czyli połączone siły Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Zagłosowałoby na nią 20 proc. badanych. W poprzednim badaniu, w listopadzie ubiegłego roku, ugrupowania te badano oddzielnie. Wówczas PO mogła liczyć na 26-proc. poparcie, Nowoczesna - 3 proc. To oznacza, że łączny wynik obu ugrupowań jest obecnie niższy aż o 9 pkt. proc.

d2xuddp

Na trzecim miejscu na podium znalazła się Wiosna Roberta Biedronia, na która zagłosować chce 14 proc. ankietowanych.

Do Sejmu dostaliby się jeszcze parlamentarzyści Kukiz '15 - głosowanie na nich deklarowało 7 proc. badanych (bez zmian w porównaniu do badania z listopada) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej - 6 proc.(1 pkt. proc. mniej). Na Partię Wolności i Polskie Stronnictwo Ludowe zagłosowałoby 5 proc. badanych, co oznacza, że oba te ugrupowania przekroczyłyby przewidziany w ordynacji 5-procentowy próg wyborczy.

Źródło: fakty.tvn24.pl

d2xuddp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xuddp
Więcej tematów