Trwa ładowanie...
d2ktuh5

Najnowszy sondaż. Polacy wskazali, którym politykom ufają. Jest nowy lider

Już nie prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki cieszą się największym zaufaniem Polaków. Wyprzedził ich lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia. CBOS przedstawiło wyniki najnowszego sondażu.
Share
Najnowszy sondaż. Szymon Hołownia cieszy się największym zaufaniem Polaków
Najnowszy sondaż. Szymon Hołownia cieszy się największym zaufaniem Polaków Źródło: PAP
d2ktuh5

W przygotowanym przez CBOS sondażu ankietowani mogli oceniać swój stosunek do polityków. Każdej z kilkunastu osób przypisywali punkty związane z zaufaniem, obojętnością lub nieufnością. Mogli również odmówić odpowiedzi lub przyznać, że nie znają osoby, której dotyczy pytanie.

Polacy uznali, że największym zaufaniem darzą Szymona Hołownię. Lider ruchu Polska 2050 jest im dosyć dobrze znany - tylko 7 proc. osób stwierdziło, że go nie kojarzy. Połowa odpowiedzi dotyczących Hołowni była związana z zaufaniem. Nieufnością darzy go 20 proc. badanych.

Drugie miejsce w sondażu przypadło Andrzejowi Dudzie. Prezydent cieszy się zaufaniem 46 proc. badanych. Ale nie ufa mu już 41 proc. osób. Podobnie jest w przypadku premiera. Mateusz Morawiecki zdobył zaufanie 41 proc. osób, ale z kolei nieufnością darzy go 45 proc. ankietowanych.

d2ktuh5

Zobacz też: Lockdown w Polsce na święta? Leszek Miller nie ma złudzeń

Najnowszy sondaż. Jarosław Kaczyński politykiem, któremu Polacy nie ufają najbardziej

Blisko połowa badanych nie zna jeszcze ministra zdrowia. Imię i nazwisko Adama Niedzielskiego nie powiedziało nic 46 proc. osób. 19 proc. uznało, że mu ufa.

d2ktuh5

Nowy minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek również nie uzyskał szerokiej rozpoznawalności wśród obywateli. Nie zna go 38 proc., ale jednocześnie nie ufa mu aż 30 proc. Polaków.

Prezes PiS cieszy się zaufaniem 27 proc. Polaków. Jednocześnie odsetek osób, które wskazały, że mu nie ufają, jest najwyższy wśród wszystkich zbadanych osób i wynosi 61 proc.

Sondaż CBOS przeprowadzono w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej imiennej próbie 1040 pełnoletnich mieszkańców Polski w dniach 19-29 października.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ktuh5

Podziel się opinią

Share
d2ktuh5
d2ktuh5
Więcej tematów