Trwa ładowanie...
d4f60us

Najnowszy sondaż. Polacy ocenili prezydenturę Andrzeja Dudy

Większość Polaków ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy pozytywnie. 37 proc. osób jest wobec niej krytycznych - wynika z badania CBOS. Ośrodek sprawdził również, co Polacy sądzą o pracy Sejmu i Senatu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda jest pozytywnie oceniany przez 55 proc. Polaków
Andrzej Duda jest pozytywnie oceniany przez 55 proc. Polaków (PAP, Fot: Piotr Nowak)
d4f60us

Pozytywnie o prezydenturze Andrzeja Dudy wypowiada się obecnie ponad połowa Polaków - 55 proc. Blisko dwie piąte - 37 proc. - krytykuje działalność obecnego prezydenta.

Wyniki najnowszego sondażu CBOS pokazują, że Dudę ocenia pozytywnie najczęściej elektorat PiS, osoby o poglądach prawicowych, zaangażowane w praktyki religijne, zwłaszcza uczestniczące w nich kilka razy w tygodniu, jak również deklarujące wykształcenie podstawowe lub zasadnicze zawodowe.

Z kolei do przeważnie niezadowolonych z działalności prezydenta zaliczają się zwolennicy KO, Lewicy i Polski 2050, identyfikujący się z lewicą, nieuczestniczący w praktykach religijnych lub uczestniczący w nich sporadycznie (kilka razy w roku), mieszkańcy największych miast.

d4f60us

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Będą zmiany w przepisach? Mogą dotyczyć kilku kwestii

Nowy sondaż. Polacy nie oceniają dobrze pracy Sejmu. Zwolennicy KO chwalą za to Senat

CBOS sprawdził również, jak Polacy oceniają pracę Sejmu i Senatu. "W stosunku do wyników poprzedniego sondażu z pierwszej połowy września minimalnie pogorszyły się notowania Senatu, natomiast Sejmu pozostają w zasadzie niezmienione" - przekazał PAP.

d4f60us

51 proc. badanych ma złe zdanie o pracy Sejmu, 31 proc. ocenia ją pozytywnie. Z kolei działalność Senatu chwali ponad jedna trzecia badanych (35 proc.), a krytykuje więcej niż dwie piąte (43 proc., od września wzrost o 3 punkty).

Działania Sejmu najcześciej chwalą potencjalni wyborcy PiS, a krytykują - zwolennicy ugrupowań opozycyjnych. Pracę senatorów z kolei chwalą najbardziej zwolennicy KO.

Badanie przeprowadzono w dniach 28 września - 8 października na próbie liczącej 1133 osoby w ramach procedury mixed-mode.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4f60us

Podziel się opinią

Share
d4f60us
d4f60us
Więcej tematów