Trwa ładowanie...
d3wk7rj

Najnowszy sondaż. Lewica może usunąć w cień KO

Według najnowszego sondażu, PiS wciąż pozostaje zdecydowanym liderem polskiej sceny politycznej. Jak wynika z badania, może jednak dojść do przetasowania na drugim miejscu, gdyż rośnie pozycja Lewicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż. Lewica może zająć pozycję KO
Sondaż. Lewica może zająć pozycję KO (East News)
d3wk7rj

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, najwięcej głosów (39,6 proc.) otrzymałoby Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu uplasowałaby się Koalicja Obywatelska z wynikiem 24,8 proc. Podium zamyka Lewica, na którą chce zagłosować 12,8 proc. respondentów.

Do Sejmu weszłyby także Konfederacja, którą wskazało 6,2 proc. badanych oraz Koalicja Polska (PSL i Kukiz'15), ciesząca się poparciem 6 proc. ankietowanych. 10,4 proc. biorących udział w badaniu nie potrafi wskazać partii, na którą oddałoby swój głos, a 0,2 proc. wybrało inne ugrupowania.

   WP.PL
(WP.PL)

Chociaż KO wciąż ma bezpieczną przewagę nad Lewicą, istnieją istotne przesłanki, że układ sił może niebawem ulec zmianie. Aż 32,1 proc. respondentów uważa, że w tej kadencji główną siłą opozycyjną ma szansę stać się Lewica. Druga jest Koalicja Obywatelska (29,9 proc.), a trzecia Koalicja Polska (11,3 proc.).

d3wk7rj

Pokazaliśmy publicystom sondaż: Andrzej Duda ma z kim przegrać

Warto zauważyć, że w dominację Lewicy wierzą nie tylko jej wyborcy (93 proc.), ale również większość elektoratów KO (74 proc.) i PiS (55 proc.). Wyborcy wątpią też w rozpad Zjednoczonej Prawicy - 57,3 proc. badanych twierdzi, że do końca kadencji Sejmu w obozie rządzącym nie dojdzie do rozłamu.

Sondaż IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej" został przeprowadzony w dniach 22-23 listopada 2019 r. na próbie 1100 osób metodą CATI.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wk7rj

Podziel się opinią

Share
d3wk7rj
d3wk7rj
Więcej tematów