Trwa ładowanie...
17-08-2015 19:48

Najnowszy sondaż: Kukiz wciąż traci poparcie

Gdyby wybory odbyły się w ostatnią niedzielę, w Sejmie znalazłoby się sześć partii – wynika z badania, które dla „Rzeczpospolitej" przeprowadziła pracownia IBRiS.

Najnowszy sondaż: Kukiz wciąż traci poparcieŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d1e0fx0
d1e0fx0

Najwięcej, bo 36 proc. głosów zdobyłby obóz zjednoczonej prawicy z PiS na czele. To o jeden punkt proc. więcej niż w ostatnim badaniu tej sondażowni.

Na drugim miejscu w sondażu niezmiennie znajduje się Platforma Obywatelska, na którą głosować chce 24 proc. badanych. Partia Kopacz, podobnie jak PiS, również zyskuje jeden punkt proc.

Na trzecie miejsce awansowała Zjednoczona Lewica współtworzona przez m.in. SLD, Twój Ruch, Zielonych i Unię Pracy. Sojusz ten cieszy się 8 proc. poparciem, czyli równym progowi wyborczemu dla koalicji partii politycznych. Taki wynik zapewniłby już temu obozowi miejsce w Sejmie.

W sejmie znalazłyby się jeszcze trzy formacje, które cieszą się ex aequo 6 proc. poparciem - Nowoczesna.Pl, Ruch Kukiza i PSL. Dla ugrupowania muzyka, który zajął trzecie miejsce w prezydenckiej elekcji, oznacza to kontynuację negatywnego trendu. Od ostatniego badania Kukiz stracił jeden punkt proc.

Badanie przeprowadzono metodą ankiet telefonicznych w dniach 14-15 sierpnia.

d1e0fx0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e0fx0
Więcej tematów