Trwa ładowanie...
d3fw4ii
Najnowocześniejszy sprzęt wojskowy zaprezentowany podczas kieleckich MSPO

Najnowocześniejszy sprzęt wojskowy zaprezentowany podczas kieleckich MSPO

Polska firma zaprojektowała umundurowanie dla "żołnierza przyszłości". Wojskowi w ramach programu Tytan będą wyposażeni w sprzęt najnowszej generacji: m.in. w lżejsze o kilka kilogramów kamizelki kuloodporne, kamery nahełmowe, czy celowniki termowizyjne i noktowizory. MON chce zakupić 14 tysięcy takich zestawów, które będą kosztowały ponad 4 mld złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3fw4ii

Program Tytan, czyli Zaawansowany Indywidualny System Walki, ma wprowadzić do wyposażenia żołnierzy broń, umundurowanie i sprzęt łączności najnowszej generacji. Jednym z najważniejszych elementów zestawu będzie podsystem C4I, dzięki któremu żołnierz będzie mógł przetwarzać i przesyłać zebrane dane do dowódcy.

Prace nad tym programem ruszyły w 2007 roku. Przez kilka lat opracowywano m.in. założenia taktyczno-techniczne. Przed kamerami Wirtualnej Polski Tomasz Dąbrowski, konstruktor w PCO S.A., pokazał wyposażenie i umundurowanie "żołnierza przyszłości".

d3fw4ii

Podczas kieleckiego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego jedna z firm zaprezentowała najnowszy karabin maszynowy UKM-2000 P (piechotny), który do polskiej armii trafi jeszcze w tym roku. Jego pierwsza wersja jest na wyposażeniu Wojska Polskiego już od 2004 roku.

- Ten karabin jest porównywalny z najlepszymi na świecie - tak o swoim produkcie mówi Tomasz Berezowski, dyrektor handlowy Zakładów Mechanicznych w Tarnowie, który brał udział w kieleckich targach zbrojeniowych.

Najnowsza wersja karabinu maszynowego UKM-2000 P powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie żołnierzy, którzy poprzedniej wersji broni używali w Afganistanie i Iraku.

- Obecnie prowadzimy negocjacje z zagranicznym odbiorcą na dostawę pierwszej partii, czyli ok. 600 karabinów w wersji zmodyfikowanej - dodał Tomasz Berezowski.

d3fw4ii

Podziel się opinią

Share

d3fw4ii

d3fw4ii
Więcej tematów