Trwa ładowanie...

"Najmłodszy polski milioner" przeprasza za napis na koszulce. Kamil Cebulski tłumaczy jej kontekst

Kamil Cebulski, rektor uczelni przedsiębiorczości, wygrał zawody w strzelaniu do celu. Pochwalił się wynikami, a na zdjęciu pokazał się w koszulce z napisem "Zabijaj lewaków dla Chrystusa. Teraz się tłumaczy.

Share
"Najmłodszy polski milioner" przeprasza za napis na koszulce. Kamil Cebulski tłumaczy jej kontekstŹródło: Materiały prasowe, fot: Twitter.com
d2c37hs

Uczelnia, której jest rektorem, zorganizowała zawody w strzelaniu do celu. Wygrał, oczywiście - Kamil Cebulski. Zaskoczyła jednak koszulka w której się pokazał.

Jest koloru zielonego, ma czarny krzyż oraz napis: "Zabijaj lewaków dla Chrystusa". Okrzyknięty przez media "najmłodszym polskim milionerem" Cebulski oczywiście pochwalił się nią na Twitterze, ale niestety, zdjęcie usunął. Na szczęście w internecie nic nie ginie.

d2c37hs

Teraz Cebulski wytłumaczył się z napisu. "Jeżeli kogoś ostatnie moje niefortunne zdjęcie uraziło to szczerze przepraszam. Zdaję sobie sprawę, że bez poznania tła czy też kontekstu napisu na koszulce, wiele osób mogło bardzo źle odczytać moje intencje i poczuć się urażonych. Jeżeli tak było przepraszam" - napisał na Facebooku.

Kamil Cebulski tłumaczy się z koszulki z napisem "Zabijaj lewaków dla Chrystusa"

"Oczywiście koszulka nawiązuje do protestów popierających wojnę w Wietnamie, jakie odbyły się w 1966 roku w USA. A napis jest tłumaczeniem jednego z najgłośniejszych transparentów skrajnie chrześcijańskiej grupy protestujących, szeroko opisywanym w New York Timesie, co akurat z kadru przy zdjęciu na szybko wyleciało. Jedyne co miałem na myśli to popieranie tamtego protestu z 1966 roku, który nawoływał do aktywnej walki z komunistami, którzy kierowali się w życiu tak zbrodniczą ideologią, że jest w Polsce zakazana" - wytłumaczył.

"Przepraszam też, że piszę dopiero teraz. Blisko 600 km w aucie dzisiaj i nie bardzo miałem jak zapoznać się z tym co się w międzyczasie wydarzyło, przemyśleć to i mądrze ubrać w słowa. Każdego, kogo uraziłem przepraszam. Lekcję odrobiłem" - dodał.

d2c37hs

Na Twitterze pokazał oryginalne zdjęcie.

Małe dzieci uczą się strzelać. "Instruktor Kamil" pokazuje jak

To jednak nie jedyne kontrowersje. Wcześniej na Facebooku pokazał film, na którym "instruktor Kamil uczy dzieci obsługi rewolweru czarnoprochowego".

d2c37hs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c37hs
d2c37hs
Więcej tematów