Trwa ładowanie...
d4gpuj6
premier

Najlepszy premier III RP. Polacy wybrali

Donald Tusk i Tadeusz Mazowiecki to najlepsi szefowie rządu po 1989 roku - wynika z sondażu dla Gazeta.pl. Na podium znalazła się też Beata Szydło, która wyprzedziła swojego następcę - Mateusza Morawieckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk i Beata Szydło znaleźli się na podium najlepiej ocenianych premierów II RP
Donald Tusk i Beata Szydło znaleźli się na podium najlepiej ocenianych premierów II RP (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d4gpuj6

Mimo że w badaniu można było wskazać każdego polityka, który zasiadał w fotelu premiera na przestrzeni ostatnich 29 lat, ponad 1/3 badanych wybierała opcję "żadna z wymienionych osób". Na miano "najlepszego premiera polskiego rządu od 1989 roku" zdaniem 12 proc. ankietowanych zasługuje Tadeusz Mazowiecki. Tyle samo badanych wskazało Donalda Tuska.

Ostatnie miejsce na podium przypadło Beacie Szydło, która premierem była przez dwa lata. 8 proc. badanych wskazało właśnie na obecną wicepremier. To o dwa punkty procentowe więcej niż na Mateusza Morawieckiego, który zastąpił ją na tym stanowisku.

WP.PL

Pierwszą piątkę zamyka Jarosław Kaczyński, którego wskazało 5 proc. ankietowanych. Niewiele mniej wskazało na premierów z rozdania SLD - 4 proc. głosów zebrał Włodzimierz Cimoszewicz, a 3 proc. - Leszek Miller.

d4gpuj6

Po 2 proc. głosów uzyskali: Kazimierz Marcinkiewicz, Marek Belka, Jan Olszewski, Ewa Kopacz, Hanna Suchocka i Jerzy Buzek. Na samym końcu znalazł się Waldemar Pawlak z jednoprocentowym poparciem. Co ciekawe, żaden z 1076 ankietowanych nie wskazał Jana Krzysztofa Bieleckiego ani Józefa Oleksego.

Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI w dniach 11-14 maja 2018 r. na ogólnopolskiej próbie przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: gazeta.pl

d4gpuj6

Zobacz także: Kamiński w programie "Tłit": Tusk to najmocniejszy polityk

d4gpuj6

Podziel się opinią

Share

d4gpuj6

d4gpuj6
Więcej tematów