Trwa ładowanie...
d4hh3mx

Najlepszy polityk 2020? Polacy zdecydowali

Kto był najlepszy politykiem 2020 roku? Odpowiedź, jakiej dostarczyli na to pytanie Polacy, zaskakuje (jest remis) i doskonale oddaje to, co działo się w tym roku. Jednym z najważniejszych wydarzeń były wybory prezydenckie. Okazuje się, że pół roku po nich wyborcy wysoko cenią startującego w nich Rafała Trzaskowskiego. Tak samo jak urzędującego premiera Mateusza Morawieckiego.
Share
Rafał Trzaskowski zaskarbił sobie sympatię Polaków
Rafał Trzaskowski zaskarbił sobie sympatię PolakówŹródło: Agencja Gazeta
d4hh3mx

Kim jest najlepszy polityk 2020 roku? Jak wynika z badania wykonanego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu", zwycięzców jest dwóch. Liderem opozycji z wynikiem 18 proc. zostaje Rafał Trzaskowski.

Pomimo opinii wielu komentatorów życia publicznego mówiących, że prezydent Warszawy nie wykorzystał premii wynikającej z wysokiego wyniku w wyborach prezydenckich, Rafał Trzaskowski zdaje się być ulubieńcom Polaków.

Tyle samo sympatyków ma urzędujący premier Mateusz Morawiecki. Rząd, na którego czele stoi, jest nieustannie na świeczniku, to on odpowiada za walkę z epidemią koronawirusa.

d4hh3mx

Wysoki wynik Szymona Hołowni

Na podium plasuje się także Szymon Hołownia z wynikiem 12 proc. Były prezenter telewizyjny zaskarbił sobie sympatię Polaków. Co więcej, aktywność medialna Hołowni zapewniła mu lepszy wynik, niż osiągnął Andrzej Duda. Prezydenta Polski jako najlepszego polityka wybrało 9 proc. respondentów.

Nieco gorzej w sondażu wypadł prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wskazało na niego 8 proc. respondentów. Donalda Tuska wybrało jedynie 4 proc. badanych, a Krzysztofa Bosaka i Władysława Kosiniaka-Kamysza po 3 proc. pytanych.

Aż 16 proc. Polaków uczestniczących w badaniu wybrało opcję "inny polityk", a 9 proc. "żaden".

d4hh3mx

Sondaż został przeprowadzony 12 grudnia na próbie 1067 dorosłych Polaków.

Źródło: "Super Express"

Sylwester w Polsce. Nie wszyscy przestrzegają obostrzeń. "Nie przyjmę mandatu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hh3mx

Podziel się opinią

Share
d4hh3mx
d4hh3mx
Więcej tematów