Trwa ładowanie...
d1w5uhr

Nagrodzono najlepsze internetowe serwisy samorządowe

Gmina Nędza na Śląsku, Koźmin Wielkopolski, Sopot i powiat Nowy Targ na Podhalu najlepiej prezentują się w Internecie - tak uznało jury konkursu "Złota Małpa" na najlepszy
samorządowy serwis internetowy.

Share
d1w5uhr

Konkurs zorganizowano po raz szósty, w ramach rozpoczętej w środę w Zakopanem VI Konferencji "Miasta w Internecie". Konferencja jest dorocznym spotkaniem samorządowców oraz specjalistów z zakresu technologii i usług informatycznych, stosowanych w administracji szczebla lokalnego i regionalnego.

Każdego roku w czerwcu, w dniu rozpoczęcia konferencji "Miasta w Internecie", polskie samorządy nagradzane są "Złotymi Małpami" w czterech kategoriach: gmina wiejska, miasteczko lub miasto i gmina, duże miasto oraz powiat. Organizatorzy konkursu zastępują słowo "małpa" w nazwie nagrody, graficznym symbolem poczty komputerowej - "@".

"Złotą @" w kategorii gmin wiejskich przyznano miejscowości Nędza. W Internecie nagrodzoną stronę można znaleźć pod adresem: www.nedza.pl. W kategorii miasteczek oraz miast i gmin najlepszy okazał się Koźmin Wielkopolski (www.kozminwlkp.pl). "Złota @" dla najlepszego miasta powędrowała do Sopotu (www.sopot.pl), a najlepszą stronę www w kategorii powiatów opracował w 2002 r. powiat Nowy Targ (www.nowotarski.pl).

Do komisji konkursowej wpłynęło 71 zgłoszeń. W ocenie serwisów internetowych wzięto pod uwagę przede wszystkim ich dostępność i aktualność, kompleksowość zasobów informacyjnych oraz przyjazność serwisów dla użytkowników - podkreślili jurorzy.

Premiowano ponadto serwisy posiadające opis spraw załatwianych w urzędzie, listę procedur administracyjnych wraz z odpowiadającymi im formularzami urzędowymi. Zwracano także uwagę na zawartość działów z informacjami dla potencjalnych inwestorów oraz poświęconych strategiom rozwoju i budżetom lokalnym -argumentowało jury. (an)

Zobacz także: Zakopane

d1w5uhr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w5uhr
d1w5uhr
Więcej tematów