Trwa ładowanie...
d1ahcw4

Nagroda najbardziej kreatywnych przedsiębiorców dla gdańskiej firmy

Gdańska firma CTAdventure wygrała prestiżowy tytuł Najbardziej Kreatywnego Przedsiębiorcy na Świecie. Ich projekt edukacyjny łączy świat rzeczywisty ze światem wirtualnym.
Share
Nagroda najbardziej kreatywnych przedsiębiorców dla gdańskiej firmy
Źródło: Facebook / Inkubator Starter
d1ahcw4

Kolejna trójmiejska firma odniosła sukces. CTAdventure w Kopenhadze zdobyła tytuł Najbardziej Kreatywnego Przedsiębiorcy na Świecie oraz nagrodę w postaci 20 tys. dolarów w międzynarodowym konkursie dla branż kreatywnych, Creative Business Cup 2014, którego krajowym organizatorem jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Jury doceniło oprogramowanie edukacyjne Professor Why. Wykorzystuje ono technologię tzw. rozszerzonej rzeczywistości. Jest to system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Zazwyczaj wykorzystuje się obraz z kamery, na który nałożona jest tworzona w czasie rzeczywistym grafika 3D. Projekt wspomagający proces uczenia się nauk ścisłych pokonał 50 innych kandydatów.

- Przykładamy bardzo dużą wagę do używanej przez nas technologii. Obecnie używamy znaczników, ale pracujemy nad tym, aby gracz mógł eksperymentować za pomocą własnych rąk. Chcemy też zaproponować półkę z naszymi produktami dla posiadaczy konsol takich jak: X Box i PlayStation - powiedział Mateusz Marmołowski, Prezes ds. technologii CTAdventure.

Debatujące na Creative Business Cup 2014 w Kopenhadze międzynarodowe jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele największych firm (Christian Stadil - Thornico A/S, Stiven Kerestegian Ganarillas - LEGO, Flavia Simon - Google, Håkan Nordkvist - IKEA i Amy Cosper, redaktor naczelny Entrepreneur Magazine), oceniło rozwiązanie jako zmieniające wyobrażenie o edukacji dzięki możliwości zaangażowania użytkownika w twórczy proces uczenia.

 (fot. Facebook / Inkubator Starter)
Źródło: (fot. Facebook / Inkubator Starter)

Nagrodzony projekt opiera się na połączeniu obrazu rzeczywistego oraz generowanego za pomocą komputera. Uczniowie za pomocą specjalnych znaczników mogą wykonywać dziesiątki eksperymentów chemicznych. Wysokiej jakości trójwymiarowa grafika do złudzenia przypomina przyrządy, substancje czy szkła z prawdziwego laboratorium.

d1ahcw4

CTAdventure to także laureat konkursu Infoshare Startup Zone napędzanego przez gdański STARTER podczas ósmej edycji jednej z największych w Europie konferencji IT & New Media. Na podium znalazł się wówczas również startup AudioTrip, mobilna aplikacja umożliwiająca zwiedzanie i tworzenie ciekawych tras turystycznych. Przez ostatnie kilka tygodni jej twórcy rozwijali swój pomysł w Helsinkach, na jednym z największych programów akceleracyjnych w Europie - Startup Sauna 2014 - gdzie zakwalifikowali się jako jeden z 19 projektów, pokonując tym samym 781 zgłoszonych startupów.

d1ahcw4

Podziel się opinią

Share
d1ahcw4
d1ahcw4
Więcej tematów