Trwa ładowanie...

Naczelny kapelan więziennictwa o skazaniu Komendy. "Ja myślę, że sporo takich spraw jest"

Tomasz Komenda został niesłusznie skazany. Naczelny kapelan więziennictwa twierdzi, że nie on jeden.

Share
Naczelny kapelan więziennictwa o skazaniu Komendy. "Ja myślę, że sporo takich spraw jest"
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Krzysztof Ćwik
dw21628

- Jak to mówi mój bardzo dobry kolega, przyjaciel. Mówi: Adam, zrobiłem wiele rzeczy, za które powinienem siedzieć, a siedziałem za to, czego nie zrobiłem. I pewnie tak jest w naszych więzieniach - wyjaśnia w rozmowie z RMF FM ks. Adam Jabłoński.

Naczelny kapelan więziennictwa zauważa, że osadzeni często twierdzą, że są "niewinni". A jeśli siedzą to akurat nie za to, za co powinni. - Takich, którzy niesłusznie są skazani, w więzieniu ja spotkałem pewnie 99 procent - stwierdził.

dw21628

Przyznaje, że jednocześnie sprawa niesłusznie skazanego Tomasza Komendy to inna kwestia. A jego przypadek nie jest odosobniony. - Ja myślę, że sporo takich spraw jest - powiedział.

Kapelan uważa, że za murem nie zwraca uwagi na to, czy ktoś jest "mordercą, gwałcicielem, pedofilem". - Nie wnikasz, po prostu spotykasz człowieka. Ja sam zauważyłem u siebie, że gadam z kimś, kto zabił na przykład 3-4 osoby. "O, jaki fajny gość". Gadamy sobie o jego życiu, o przyszłości, o tym, co możemy zrobić ciekawego - twierdzi.

I przyznaje, że "więzienie jest zawsze smutne", a święta wyglądają "bezwzględnie". - Nie da się po prostu w więzieniu, z racji braku najbliższych osób, fajnie spędzić świąt - uznał.

Zobacz także: "Kto nami rządzi?" Misiewicz żąda przeprosin”

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dw21628

Podziel się opinią

Share
dw21628
dw21628
Więcej tematów