Trwa ładowanie...
NA ŻYWO Rosja. Gorąco w Moskwie. Tysiące ludzi demonstrują w obronie Aleksieja Nawalnego

NA ŻYWO Rosja. Gorąco w Moskwie. Tysiące ludzi demonstrują w obronie Aleksieja Nawalnego

W centrum stolicy Rosji, Moskwie, odbywa się demonstracja w obronie opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Niezależne media donoszą, że bierze w niej udział nawet 15 tysięcy uczestników. Policja użyła siły. Zapraszamy na relację na żywo.

Share
d416ymu

Niezależna "Nowaja Gazieta" ocenia, że na placu Puszkina zebrało się już około 10 tysięcy osób, portal Otwarte Media (Open Media) podał liczbę 15 tysięcy.

W tłumie widać liczne czerwone kartki z nadrukiem "Wolność dla Nawalnego".

d416ymu

Policja w Moskwie oszacowała liczbę uczestników demonstracji na 4 tysiące. Służby prasowe policji zaznaczyły, że zgromadzenie odbywa się bez zgody władz.

Policjanci zatrzymują wyrywkowo uczestników protestu, działają brutalnie, biją zatrzymanych.

W rejon placu Puszkina przybywają autobusy gwardii narodowej (Rosgwardii). Według "Nowej Gaziety" plac jest już okrążony przez funkcjonariuszy policji.

Wcześniej media niezależne poinformowały, że jeszcze przed rozpoczęciem demonstracji policja zatrzymała około 60 osób.

d416ymu

Ogromne bogactwo Putina. Fundacja Nawalnego opublikowała film

Przypomnijmy, kilka dni temu Fundacja Walki z Korupcją, prowadzona przez Aleksieja Nawalnego, opublikowała wyniki śledztwa dotyczącego Władimira Putina. Ujawniono informacje na temat bogactwa prezydenta Rosji. Na zaprezentowanym filmie widać m.in. ogromny pałac w kurorcie Gelendżyk nad Morzem Czarnym, którego budowa mogła kosztować około 100 mld rubli (5 mld zł).

W ogromnej willi prezydenta Rosji znalazło się m.in. prywatne kino i teatr, kasyno, pokoje do gier, siłownie, baseny, a nawet lodowisko do hokeja.

"To jest miasto, a raczej królestwo. Tu są mury nie do pokonania, własny port, ochrona, cerkiew, własne posterunki, strefa wolna od lotów i nawet przejście graniczne. To jest po prostu oddzielne państwo wewnątrz Rosji" - czytamy na stronie poświęconej śledztwu.

d416ymu

Podziel się opinią

Share
d416ymu
d416ymu
Więcej tematów