Trwa ładowanie...
06-11-2014 14:50

Na wschodzie Ukrainy coraz większa koncentracja rosyjskich wojsk

Na zajętych przez prorosyjskich separatystów wschodnich ziemiach Ukrainy i nad jej granicą z Rosją nadal widoczna jest wzmagająca się koncentracja rosyjskich wojsk - poinformowała Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) w Kijowie.

Na wschodzie Ukrainy coraz większa koncentracja rosyjskich wojskŹródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
dme8v2p
dme8v2p

- W ciągu ostatniej doby do strefy przygranicznej Ukrainy przerzucono ze strony Rostowa nad Donem (Rosja) blisko 60 sztuk sprzętu bojowego. Na stację kolejową miasta Kamieńsk Szachtyński (w Rosji) przybył skład z 50 czołgami T-64 i dziesięcioma pojazdami sztabowymi bez znaków rozpoznawczych - oświadczyła RBNiO w codziennym raporcie.

Zwrócono w nim uwagę, że dowództwo sił zbrojnych Rosji ogłosiło gotowość bojową w jednostkach lotnictwa transportowego w rejonie moskiewskim i obwodzie riazańskim. - Daje to możliwość przerzucenia samolotami Ił-76 dodatkowych oddziałów i sprzętu na granicę z Ukrainą - czytamy.

Rada podkreśliła, że Rosjanie nadal prowadzą obserwację pozycji ukraińskich sił z powietrza za pomocą helikopterów i samolotów bezzałogowych. Te ostatnie widziano nad Mariupolem nad Morzem Azowskim w południowej części obwodu donieckiego.

Nie ustają walki między siłami rosyjskimi i oddziałami separatystów a ukraińskimi wojskami na linii między tzw. Doniecką Republiką Ludową i Ługańską Republiką Ludową. Rzecznik RBNiO oświadczył jednak na konferencji prasowej, że po stronie ukraińskiej nie ma strat w ludziach, choć dziewięciu żołnierzy zostało w starciach rannych.

Zobacz również wideo
dme8v2p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dme8v2p
Więcej tematów