Trwa ładowanie...
d473x4a
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Na wschodzie Ukrainy coraz większa koncentracja rosyjskich wojsk

Na zajętych przez prorosyjskich separatystów wschodnich ziemiach Ukrainy i nad jej granicą z Rosją nadal widoczna jest wzmagająca się koncentracja rosyjskich wojsk - poinformowała Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) w Kijowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na wschodzie Ukrainy coraz większa koncentracja rosyjskich wojsk
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d473x4a

- W ciągu ostatniej doby do strefy przygranicznej Ukrainy przerzucono ze strony Rostowa nad Donem (Rosja) blisko 60 sztuk sprzętu bojowego. Na stację kolejową miasta Kamieńsk Szachtyński (w Rosji) przybył skład z 50 czołgami T-64 i dziesięcioma pojazdami sztabowymi bez znaków rozpoznawczych - oświadczyła RBNiO w codziennym raporcie.

Zwrócono w nim uwagę, że dowództwo sił zbrojnych Rosji ogłosiło gotowość bojową w jednostkach lotnictwa transportowego w rejonie moskiewskim i obwodzie riazańskim. - Daje to możliwość przerzucenia samolotami Ił-76 dodatkowych oddziałów i sprzętu na granicę z Ukrainą - czytamy.

Rada podkreśliła, że Rosjanie nadal prowadzą obserwację pozycji ukraińskich sił z powietrza za pomocą helikopterów i samolotów bezzałogowych. Te ostatnie widziano nad Mariupolem nad Morzem Azowskim w południowej części obwodu donieckiego.

d473x4a

Nie ustają walki między siłami rosyjskimi i oddziałami separatystów a ukraińskimi wojskami na linii między tzw. Doniecką Republiką Ludową i Ługańską Republiką Ludową. Rzecznik RBNiO oświadczył jednak na konferencji prasowej, że po stronie ukraińskiej nie ma strat w ludziach, choć dziewięciu żołnierzy zostało w starciach rannych.

Zobacz również wideo

d473x4a

Podziel się opinią

Share

d473x4a

d473x4a
Więcej tematów