Trwa ładowanie...
d8m70ca

Na wrocławskim Rynku powstanie "szpilkostrada"

Udogodnienie dla osób niepełnosprawnych i pań w szpilkach. Na wrocławskim Rynku powstanie "szpilkostrada".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na wrocławskim Rynku powstanie "szpilkostrada"
(WP.PL, Fot: Michał Dzierżak)
d8m70ca

Dla pań, które lubią nosić szpilki, we Wrocławiu planowane jest spore udogodnienie. Od jesieni tego roku we wrocławskim rynku rozpocznie się budowa tzw. szpilkostrady, która zastąpi w tym miejscu bruk.

"Szpilkostrada" ma stanowić udogodnienie nie tylko dla kobiet, którym obcasy często zapadały się w szczeliny między kostkami miejskiego bruku, lecz także dla osób niepełnosprawnych. Plany jej budowy na wrocławskim rynku pojawiły się już kilka lat temu, jednak dopiero na jesieni 2014 r. ruszą poważne prace związane z tym planem. W 2010 r. miasto starało się ułatwić życie kobietom i wypełniło żywicą szczeliny między kostką brukową na Rynku, lecz to rozwiązanie okazało się niezbyt skuteczne.

Szeroki na sześć metrów pas kostki granitowej łupanej powstanie wzdłuż czterech pierzei Rynku, na trakcie dawnej jezdni. Pierwsze prace rozpoczną się na odcinku między ul. Oławską a ul. Kurzy Targ i muszą zostać zakończone do 10 listopada 2014 r. Kolejnym remontowanym odcinkiem będzie pierzeja północna oraz południowa Rynku. Prace mają się tam zakończyć do ostatniego dnia maja 2015 r. Całość inwestycji planowo powinna zostać oddana do użytku jesienią 2015 roku.

d8m70ca

Wybór kostki granitowej jest nieprzypadkowy. Materiał ten ma węższe spoiny od tradycyjnej kostki brukowej i przy okazji nie jest w estetycznym oderwaniu od zabytkowego wyglądu wrocławskiego Rynku. Położona nawierzchnia ma być równa i odporna na ścieranie i niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Całość inwestycji warta jest ok. 2,5 mln złotych.

d8m70ca

Podziel się opinią

Share

d8m70ca

d8m70ca
Więcej tematów