Trwa ładowanie...

Na stacji metra Świętokrzyska powstanie galeria sztuki

Na antresoli stacji Świętokrzyska, która zostanie otwarta prawdopodobnie w listopadzie, pojawiła się potężna, multimedialna galeria sztuki. Jak zdradził nam Mateusz Witczyński, rzecznik prasowy AGP Metro (wykonawcy centralnego odcinka II linii metra), galeria składa się z trzech, kilkudziesięciometrowych ekranów LED.

Share
Na stacji metra Świętokrzyska powstanie galeria sztuki
Źródło: WawaLove.pl
d3iek70

Ich wielkość robi wrażenie. Ekrany mają w sumie prawie 100 metrów długości! Ze względu na ukształtowanie antresoli, różnią się jednak długością. Najdłuższy ekran ma aż 38 metrów. Pozostałe 26 i 35 m. Ich wysokość to 3,2 m. Mogą wyświetlać aż 281 trylionów kolorów, co dla artystów multimedialnych ma wielkie znaczenie.

- Ekrany już działają. - mówi Mateusz Witczyński. - W tej chwili nasi pracownicy, by je sprawdzić, wgrali na nie zdjęcia z budowy. W metrze działają już podświetlane galerie, jednak w większości na ekranach lub plafonach wyświetlane są reklamy.

Jak nas zapewniono w Centrum Komunikacji Społecznej, które będzie zarządzało galerią po oddaniu centralnego odcinka II linii, na LED-owych ekranach nie będą wyświetlane reklamy.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3iek70

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3iek70
d3iek70
Więcej tematów