Trwa ładowanie...

Na Rysach zginął turysta. Nocna akcja ratowników

• W sobotę w nocy ratownicy TOPR przetransportowali do Zakopanego ciało turysty, który spadł w przepaść podczas wchodzenia na Rysy
• Z powodu złych warunków pogodowych w akcji nie brał udziału śmigłowiec

Share
Na Rysach zginął turysta. Nocna akcja ratownikówŹródło: PAP, fot: Grzegorz Momot
dlr2jmk

W sobotę późnym popołudniem o wypadku pod szczytem Rysów ratowników górskich telefonicznie powiadomili łotewscy turyści - przypadkowi świadkowie zdarzenia.

Jak relacjonował ratownik dyżurny TOPR, najpierw w rejon wypadku wystartował śmigłowiec ratowniczy z ekipą TOPR na pokładzie, ale musiał zawrócić z uwagi na złe warunki pogodowe. W Tatrach wiał silny wiatr, a niski pułap chmur ograniczał widzialność. W góry wyruszyły piesze wyprawy ratownicze, które wieczorem dotarły do poszkodowanego. Mężczyzna, który samotnie wybrał się na Rysy nie przeżył upadku z dużej wysokości.

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są niekorzystne. W wyższych partiach gór szlaki są oblodzone a powyżej 2000 m n.p.m. leży śnieg.

W sobotę przypada 107-rocznica powstania Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Organizacja została oficjalnie zarejestrowana 29 października 1909 r. we Lwowie, a jej pierwszym naczelnikiem został Mariusz Zaruski.

dlr2jmk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlr2jmk
Więcej tematów