Trwa ładowanie...
d1t6f9b

Na południu Rosji rozpoczęły się manewry lotnicze

Siły powietrzne rosyjskiego Południowego Okręgu Wojskowego rozpoczęły ćwiczenia, podczas których na poligonie w Kraju Krasnodarskim ostrzelają z rakiet i zbombardują cele naziemne - podała agencja Interfax, powołując się na służbę prasową Okręgu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Su-25
Su-25 (Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0 / GNU FDL, Fot: Alex Beltyukov - RuSpotters Team)
d1t6f9b

Czytaj również: Rosyjska agresja na Ukrainę wisi w powietrzu.

Agencja przekazała, że w manewrach wezmą udział samoloty szturmowe Su-25SM3 z pułku lotniczego Południowego Okręgu Wojskowego. W ciągu dwóch dni przeprowadzą one około 50 ataków na cele naziemne w warunkach zakłóceń radiowych generowanych przez umownego przeciwnika.

Piloci będą również ćwiczyć sposoby unikania systemów obrony przeciwlotniczej przeciwnika; na wysokościach od 150 do 1500 metrów będą wykonywać trudne elementy pilotażu. Loty będą się odbywać tak w ciągu dnia, jak i w nocy.

d1t6f9b

Su-25SM3 to radykalnie zmodernizowana wersja Su-25 (w kodzie NATO - Frogfoot), silnie opancerzonego i uzbrojonego radzieckiego dwusilnikowego samolotu szturmowego. Pierwszy Su-25 wzniósł się w powietrze w 1975 roku. W 1980 roku ruszyła produkcja seryjna tych maszyn. Do służby Su-25 oficjalnie wszedł w 1987 roku. Modernizacja tych samolotów do wersji SM3 rozpoczęła się w 2011 roku.

Modernizacja prowadzona jest z uwzględnieniem doświadczeń wojny z Gruzją w 2008 roku. Su-25SM3 wyposażone zostały w system walki elektronicznej, system celowniczy umożliwiający użycie pocisków kierowanych powietrze-ziemia, a także bomb naprowadzanych telewizyjnie i satelitarnie.

Dzięki zmianom maszyny te mogą atakować cele ruchome i obiekty naziemne z odległości większej niż 7 km.

Zobacz również. Ukraiński oficer: czy wojna będzie czy nie, jesteśmy gotowi stawiać opór agresorowi.

d1t6f9b

Podziel się opinią

Share
d1t6f9b
d1t6f9b
Więcej tematów