Trwa ładowanie...
d1r6vw8

Na Mazowszu znaleziono sępa płowego. Zostanie wypuszczony na wolność

Nowe informacje ws. sępa płowego, który trafił na teren Nadleśnictwa Płock. Prawdopodobnie ptak pojawił się nad Polską za sprawą przemieszczających się frontów powietrza. Wkrótce zostanie wypuszczony na wolność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sęp płowy zostanie wypuszczony na wolność
Sęp płowy zostanie wypuszczony na wolność (Nadleśnictwo Płock,Lasy Państwowe)
d1r6vw8

O tym niezwykłym znalezisku pisaliśmy na łamach Wirtualnej Polski na początku lipca. Sępa płowego znaleziono na terenie Leśnictwa Mościsko. Leśniczy nie kryli zdziwienia i zastanawiali się, jak do nich doleciał. Wszystko wskazuje na to, że do tego przyczyniły się warunki pogodowe, przemieszczające się fronty powietrza i silne wiatry.

Ptak był bardzo wycieńczony, ale trafił pod odpowiednią opiekę. Obecnie przebywa w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Leśnych w Miszewie Murowanym. Zwierzę zostało przebadane przez weterynarza i zaobrączkowane. Teraz będzie można m.in. śledzić trasę jego wędrówek.

Jednak wkrótce sęp będzie mógł znów rozwinąć skrzydła na wolności. - Przymierzamy się, by sępa płowego wypuścić na wolność w Bieszczadach. Stamtąd będzie miał największe szanse, żeby dostać się w rodzinne strony, czyli na południe Europy, tam gdzie ptaki te bytują - cytuje nadleśniczego Nadleśnictwa Płock Zbigniewa Suchodolskiego polsatnews.pl, powołując się na PAP.

d1r6vw8

Warto przypomnieć, że sęp płowy jest objęty ścisłą ochroną. W Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt jest opisany jako wymarły ptak lęgowy. Jego ostatnią obecność w Polsce odnotowano w 1913 r. w Pieninach. Zdarzało się, że sępy przelatywały nad naszym krajem, ale raczej się w nim nie zatrzymywały. W zeszłym roku jednego ptaka widziano na wysypisku śmieci w Pojezierzu Iławskim, jednak szybko stamtąd odfrunął. Ptaki te zazwyczaj gniazdują w suchych górach Europy, Azji i Afryki.

*ZOBACZ WIDEO: Powstaniec ma jedno, proste marzenie. Możecie pomóc je spełnić *

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: polsatnews.pl

d1r6vw8

Podziel się opinią

Share

d1r6vw8

d1r6vw8
Więcej tematów