Trwa ładowanie...
17-07-2015 09:10

Na Mazowszu zabrano już prawie 1500 praw jazdy

Komenda Główna Policji podsumowała pierwsze półrocze z nowymi, zaostrzonymi przepisami ruchu drogowego. Od 18 maja do 12 lipca policjanci zatrzymali w całym kraju 4 tys. 885 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Share
Na Mazowszu zabrano już prawie 1500 praw jazdyŹródło: WawaLove.pl
d22xj1s

Najwięcej, bo aż 870 praw jazdy, zostało zatrzymanych na terenie garnizonu stołecznego. Obejmuje on swym zasięgiem stolicę oraz najbliższe miejscowości, jak Grodzisk Mazowiecki, Legionowo czy Otwock. Kierowcy z pozostałej części woj, mazowieckiego uparli się, by nie być gorsi, więc na trzy miesiące musiało oddać swoje uprawnienia do prowadzenia samochodów aż 453 kierowców. W sumie, w naszym województwie zatrzymano aż 1323 praw jazdy, co dało ponad 35 proc. wszystkich zatrzymanych dokumentów. W samej Warszawie, o czym informowaliśmy wczoraj, zatrzymano 339 praw jazdy (dotyczy warszawiaków mieszkających w stolicy).

Na kolejnym miejscu znalazła się Wielkopolska z wynikiem 443. Jak informuje KGP, zgodnie z nowymi przepisami za pierwszym razem zatrzymanie uprawnień do kierowania samochodem następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Trzecia wpadka to cofnięcie uprawnień i konieczność ponownego zdawania egzaminu.

d22xj1s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22xj1s
d22xj1s
Więcej tematów