Trwa ładowanie...
d3u1s80

Na Mazowszu zabrano już prawie 1500 praw jazdy

Komenda Główna Policji podsumowała pierwsze półrocze z nowymi, zaostrzonymi przepisami ruchu drogowego. Od 18 maja do 12 lipca policjanci zatrzymali w całym kraju 4 tys. 885 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Mazowszu zabrano już prawie 1500 praw jazdy
(WawaLove.pl)
d3u1s80

Najwięcej, bo aż 870 praw jazdy, zostało zatrzymanych na terenie garnizonu stołecznego. Obejmuje on swym zasięgiem stolicę oraz najbliższe miejscowości, jak Grodzisk Mazowiecki, Legionowo czy Otwock. Kierowcy z pozostałej części woj, mazowieckiego uparli się, by nie być gorsi, więc na trzy miesiące musiało oddać swoje uprawnienia do prowadzenia samochodów aż 453 kierowców. W sumie, w naszym województwie zatrzymano aż 1323 praw jazdy, co dało ponad 35 proc. wszystkich zatrzymanych dokumentów. W samej Warszawie, o czym informowaliśmy wczoraj, zatrzymano 339 praw jazdy (dotyczy warszawiaków mieszkających w stolicy).

Na kolejnym miejscu znalazła się Wielkopolska z wynikiem 443. Jak informuje KGP, zgodnie z nowymi przepisami za pierwszym razem zatrzymanie uprawnień do kierowania samochodem następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Trzecia wpadka to cofnięcie uprawnień i konieczność ponownego zdawania egzaminu.

d3u1s80

Podziel się opinią

Share

d3u1s80

d3u1s80
Więcej tematów