Trwa ładowanie...

Na lotnisku dowiedzieli się o bankructwie linii lotniczych

Zbankrutowały słowackie tanie lotnicze SkyEurope. Informacja zaskoczyła podróżnych, którzy oczekiwali w długich kolejkach na odprawę w Bratysławie.

Share
Na lotnisku dowiedzieli się o bankructwie linii lotniczych
Źródło: AFP
d1hnzht

Dyrekcja spółki poinformowała o bankructwie tłumacząc się trudnościami finansowymi. Na lotnisku w słowackiej stolicy stoi nadal kilka samolotów SkyEurope, a w hali odpraw panuje chaos.

Setki rozgoryczonych podróżnych czekają na inne połączenia. Spółka przestała sprzedawać bilety na swojej stronie internetowej.

d1hnzht

Agonia SkyEurope trwała już od dłuższego czasu. W sierpniu wiedeński port lotniczy odmówił obsługiwania samolotów spółki. Kierownictwo postanowiło wówczas przenieść bazę na lotnisko w Bratysławie, ponieważ na Słowacji spółka uzyskała ochronę przed roszczeniami wierzycieli i otrzymała nowego inwestora. Ale i to rozwiązanie niewiele pomogło. Wczoraj ze względu na niezapłacone paliwo także lotnisko w Paryżu odmówiło obsługiwania pasażerów lotów SkyEurope. Wcześniej samoloty spółki zablokowały władze lotniska w Bukareszcie.

Tanie linie lotnicze Sky Europe zostały założone w 2001. Główna baza linii znajdowała się na międzynarodowym lotnisku w Bratysławie, pozostałe - w Budapeszcie, Pradze i Wiedniu. Linie obsługiwały 44 trasy do 30 portów docelowych i nigdy nie przyniosły zysków. Do roku 2007 spółka posiadała również bazę na lotnisku w krakowskich Balicach.

d1hnzht

Podziel się opinią

Share
d1hnzht
d1hnzht
Więcej tematów