Trwa ładowanie...

Na konferencjach rządu nie będzie flag Unii Europejskiej. Beata Szydło wyjaśnia zmianę

Biało-czerwone flagi będą tłem konferencji prasowych po posiedzeniach rządu - oświadczyła premier Beata Szydło pytana przez dziennikarzy, dlaczego stoją za nią tylko polskie flagi, a brakuje unijnych.
Share
Na konferencjach rządu nie będzie flag Unii Europejskiej. Beata Szydło wyjaśnia zmianę
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
dkikp86

- Jesteśmy członkiem Unii Europejskiej, aktywnym (...) będziemy prowadzić taką politykę, doceniając naszą przynależność członkowską do Unii Europejskiej, żeby jak najwięcej korzyści z tego naszego członkostwa płynęło dla polskich obywateli, polskiej gospodarki, dla naszej ojczyzny - mówiła Szydło.

- Cieszę się, że w tych trudnych czasach jesteśmy członkiem UE i NATO. (...) Natomiast przyjęliśmy taką zasadę, i tak to będzie realizowane, że posiedzenie polskiego rządu, wypowiedź po posiedzeniu polskiego rządu będziemy realizować na najpiękniejszych, moim zdaniem, biało-czerwonych flagach - powiedziała premier.

Konferencjom prasowym poprzedniego rządu towarzyszyły naprzemiennie ustawione flagi polskie i unijne.

dkikp86

Zagraniczne media odnotowały brak flagi UE na konferencji Beaty Szydło

Agencje prasowe AP i AFP oraz gazeta "Financial Times" w wydaniu online zwróciły uwagę, że na sali, w której premier Beata Szydło spotkała się tego dnia z dziennikarzami, nie było flagi Unii Europejskiej.

"FT" napisał, że "nowy konserwatywny, eurosceptyczny rząd Polski usunął flagę Unii Europejskiej z cotygodniowej konferencji premier Beaty Szydło w symbolicznym geście, który podkreśla chłodniejsze relacje nowego reżimu z Brukselą i jego bardziej patriotyczny pogląd na świat".

Także AP odnotowała, że nowa premier "zerwała z praktyką swych proeuropejskich poprzedników".

dkikp86

Podziel się opinią

Share
dkikp86
dkikp86
Więcej tematów