Trwa ładowanie...

Rosjanie jadą na urlop. Na granicy baner

Na jednym z przydrożnych billboardów w pobliżu granicy Finlandii i Rosji pojawił się plakat z przypomnieniem o wojnie w Ukrainie - podał portal Ukraińska Prawda. Miejsce na reklamę wykupił fiński ruch młodzieżowy Kokoomusnuoret (Młodzież Nacjonalistyczna).

Share
Na jednym z przydrożnych bilboardów w pobliżu granicy Finlandii i Rosji pojawił się plakat z przypomnieniem dla Rosjan o trwającej wojnie w Ukrainie Na jednym z przydrożnych bilboardów w pobliżu granicy Finlandii i Rosji pojawił się plakat z przypomnieniem dla Rosjan o trwającej wojnie w Ukrainie Źródło: Twitter, Unsplash
d39ffki

"Kiedy jesteś na wakacjach, wielu Ukraińców zostaje bez domu, do którego można wrócić" - brzmi hasło na plakacie.

Według Kokoomusnuoret, w ostatnich tygodniach coraz więcej turystów z Rosji otrzymywało wizy na wyjazdy do Finlandii, co może być przez nich wykorzystane do ominięcia sankcji i wjazdu do innych krajów strefy Schengen.

d39ffki

"Kokoomusnuoret nie akceptuje takiej procedury i domaga się od rządu powrotu z urlopu i wprowadzenia zakazu wydawania wiz Rosjanom" - napisano w komunikacie prasowym ruchu młodzieżowego.

- Chcieliśmy przypomnieć o rzeczywistości, jaka panuje w Ukrainie - wyjaśnił przedstawiciel Kokoomusnuoret Joel Elmachi w komentarzu dla prasy.

Komisja Europejska przeciwna ograniczeniom wiz

Wcześniej szefowie frakcji parlamentarnych partii rządzących w Finlandii oświadczyli, że są gotowi ograniczyć wydawanie Rosjanom wiz turystycznych. Jednocześnie podkreślili, że ewentualne ograniczenia nie powinny dotyczyć dysydentów i osób, które mają krewnych w Finlandii.

d39ffki

Komisja Europejska stoi na stanowisku, iż nie może podjąć decyzji o ograniczeniu wydawania wiz do strefy Schengen obywatelom Rosji, ponieważ system sankcji jest wymierzony konkretnie w rosyjskie władze i elity, natomiast ograniczenia turystyczne mogą być wprowadzane niezależnie przez państwa członkowskie UE.

Zobacz też: Marsz narodowców w rocznicę Powstania Warszawskiego. "PiS karmi Bąkiewicza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d39ffki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d39ffki
d39ffki
Więcej tematów