Trwa ładowanie...
d4bs2hv

Mysłowice chcą przejąć kąpielisko Wesoła Fala. Planują rewitalizację

W tym roku Mysłowice przejęły kąpielisko Słupna i zakończyły pierwszy etap jego rewitalizacji. Plany miasta sięgają jednak dalej, szykują się do przejęcia Wesołej Fali - dziś zaniedbanego, ale popularnego w latach 80. kąpieliska. Czy uda się przywrócić mu dawną świetność?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mysłowice chcą przejąć kąpielisko Wesoła Fala. Planują rewitalizację
(UM Mysłowice)
d4bs2hv

W latach 80. Wesoła Fala była miejscem spotkań mieszkańców Mysłowic i Katowic - była tu wypożyczalnia kajaków, plaża, place zabaw dla dzieci. Jednak od kilkunastu lat kąpielisko popada w ruinę i nieliczni chcą spędzać tu wolny czas. Teraz Mysłowice chcą przejąć teren od Lasów Państwowych i przywrócić mu dawny blask.

- Doszło już do kolejnego spotkania z przedstawicielami Lasów Państwowych. Obecnie oczekujemy na decyzję z centrali, lokalnie wszystko jest ustalone. Mamy zgodę nadleśnictwa w Katowicach, tereny nanieśliśmy już na mapy - mówi w rozmowie z WP.PL Kamila Szal, rzecznik prasowy mysłowickiego urzędu miasta. - Tereny są w ten sposób przekazywane i nie ma powodu, żeby w naszym przypadku miało być inaczej. Nie wiemy co prawda jeszcze jaki rodzaj dzierżawy zostanie wybrany, ale jesteśmy dobrej myśli - dodaje.

Władze Mysłowic zdają sobie sprawę, że to miejsce ma potencjał. Z inicjatywą przejęcia tej nieruchomości wystąpiły już kilka miesięcy temu. Mają nadzieję, że do przyszłego sezonu letniego uda się już wszystko załatwić.

d4bs2hv

- Ten teren ma ogromny potencjał, niektórzy pamiętają zresztą jak wyglądało kiedyś. Naszym celem jest przede wszystkim zadbać o to miejsce, chcemy przywrócić tu życie. Myślimy o podobnych rozwiązaniach, jak te, które zastosowaliśmy już w innych miejscach - mówi Szal.

W tym roku Mysłowice przejęły bowiem kąpielisko Słupna, które dziś jest już po I etapie modernizacji. Jest szansa, że na Wesołą Falę także powrócą kajaki i stanie się ulubionym miejscem mieszkańców.

d4bs2hv

Podziel się opinią

Share
d4bs2hv
d4bs2hv
Więcej tematów