Trwa ładowanie...
do8eyi2
03-11-2015 19:35

Myśliwce USA i Rosji zbliżyły się na 3 mile. "Przeprowadzono test skuteczności"

Myśliwce USA i Rosji przeprowadziły nad południową częścią środkowej Syrii test łączności potwierdzający funkcjonowanie protokołów bezpieczeństwa uzgodnionych przez oba państwa w ubiegłym miesiącu - poinformował Reuters. Pentagon wyjaśnia, że przeprowadzono trwający 3 minuty test w celu zweryfikowania skuteczności uzgodnionych niedawno protokołów bezpieczeństwa.

Share
do8eyi2

Cytowany przez niego przedstawiciel amerykańskich władz wojskowych powiedział, że dwa samoloty zbliżyły się do siebie na odległość 5 mil (8 kilometrów), a test trwał około trzech minut. Rozmówca Reutera zastrzegł sobie anonimowość.

Natomiast naczelnik głównego zarządu operacyjnego rosyjskiego sztabu generalnego generał Andriej Kartapołow oświadczył w Moskwie, że odbyły się "wspólne ćwiczenia sił powietrznych Rosji i USA dotyczące działań załóg i personelu naziemnego na wypadek niebezpiecznego zbliżenia samolotów". Według rosyjskiego generała samoloty "zbliżyły się na minimalną bezpieczną odległość 3 mil morskich (5,5 km), nawiązały ze sobą łączność na wcześniej ustalonej częstotliwości i wymieniały komunikaty o parametrach swego lotu w językach rosyjskim i angielskim".

Ruch lotniczy nad Syrią zwiększył się po podjęciu przez Rosję 30 września prowadzonych wspólnie z lotnictwem syryjskim ataków powietrznych na antyrządowych rebeliantów. Lotnictwo kierowanej przez USA koalicji od dłuższego czasu bombarduje pozycje Państwa Islamskiego na terenie Syrii.

do8eyi2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do8eyi2
do8eyi2
Więcej tematów