Trwa ładowanie...
d38kmch
ręce

Myjmy ręce - to nie boli!

W lutym 2001 r., w ramach akcji zachęcającej Polaków do przestrzegania higieny osobistej "Mycie rąk nie boli", na zlecenie Domestosa zostały przeprowadzone badania dotyczące mycia rąk po wyjściu z toalety publicznej.

Share
d38kmch

Wyniki badania pokazały, iż 63% mężczyzn nie myje rąk po wyjściu z toalety publicznej, 12% spłukuje ręce wodą, a tylko 25% panów myje ręce wodą i mydłem. W przypadku kobiet wyniki są tylko nieco lepsze - 28% kobiet nie myje rąk wcale, 13% po wyjściu z toalety używa do umycia rąk tylko wody, "aż" 59% myje ręce mydłem i wodą.

Okazało się ponadto, że zasad higieny nie przestrzega również personel medyczny. W polskich szpitalach dezynfekcję wykonuje się tylko w połowie czynności, w których personel szpitalny powinien zdezynfekować ręce. Stosunkowo najczęściej robią to pielęgniarki - najrzadziej lekarze!.

Od 9 kwietnia w 8 największych miastach Polski w toaletach publicznych, w restauracjach, kinach oraz centrach handlowych umieszczono ponad 1100 plakatów i 1400 naklejek propagujących przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Celem akcji "Mycie rąk nie boli" jest wyrobienie nawyku mycia rąk nie tylko we własnym domu. (and)

d38kmch

Podziel się opinią

Share
d38kmch
d38kmch
Więcej tematów