Trwa ładowanie...
d1msv91

Myjmy ręce - to nie boli!

W lutym 2001 r., w ramach akcji zachęcającej Polaków do przestrzegania higieny osobistej "Mycie rąk nie boli", na zlecenie Domestosa zostały przeprowadzone badania dotyczące mycia rąk po wyjściu z toalety publicznej.

d1msv91
d1msv91

Wyniki badania pokazały, iż 63% mężczyzn nie myje rąk po wyjściu z toalety publicznej, 12% spłukuje ręce wodą, a tylko 25% panów myje ręce wodą i mydłem. W przypadku kobiet wyniki są tylko nieco lepsze - 28% kobiet nie myje rąk wcale, 13% po wyjściu z toalety używa do umycia rąk tylko wody, "aż" 59% myje ręce mydłem i wodą.

Okazało się ponadto, że zasad higieny nie przestrzega również personel medyczny. W polskich szpitalach dezynfekcję wykonuje się tylko w połowie czynności, w których personel szpitalny powinien zdezynfekować ręce. Stosunkowo najczęściej robią to pielęgniarki - najrzadziej lekarze!.

Od 9 kwietnia w 8 największych miastach Polski w toaletach publicznych, w restauracjach, kinach oraz centrach handlowych umieszczono ponad 1100 plakatów i 1400 naklejek propagujących przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Celem akcji "Mycie rąk nie boli" jest wyrobienie nawyku mycia rąk nie tylko we własnym domu. (and)

d1msv91
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1msv91
Więcej tematów