Trwa ładowanie...

Muzeum Wsi Radomskiej. Weekend w skansenie pod znakiem owoców

W sobotę 25 i w niedzielę 26 lipca w Muzeum Wsi Radomskiej odbędą się warsztaty i wystawy związane z owocami. Podczas weekendowych wydarzeń nie zabraknie quizów i plenerów malarskich, wszystko w reżimie sanitarnym.

Muzeum Wsi Radomskiej. Weekend w skansenie pod znakiem owocówŹródło: pixabay.com
d137ttg
d137ttg

Skansen. Weekend w Muzeum Wsi Radomskiej pod znakiem owoców

W sobotę i niedzielę 25 i 26 lipca turyści będą mogli zobaczyć w Muzeum Wsi Radomskiej eksponaty przypominające tradycyjne przygotowywanie przetworów owocowych. Dodatkowo na niedzielę zaplanowano owocowe quizy i plener malarski "Owocowy Sad", który rozpocznie się o godzinie 12:00.

- Na ekspozycji zobaczymy między innymi wyciskarki do soków, słoje, szklane gosiąry. Dowiemy się, jak dawniej robiono soki, czy kompoty i jakie owoce są najlepsze do przygotowywania takich napojów - powiedziała Anna Ziółek z Muzeum Wsi Radomskiej na antenie Radia Plus.

- Będą też quizy i konkursy z owocami w roli głównej i nagrodami. Będzie też plener malarski. Zapraszamy dzieci z rodzicami, bo będzie co robić. Przyjadą również twórcy owocowego rzemiosła. Będzie można zakupić pamiątki i przyjrzeć się warsztatowi ich pracy. Zachęcamy również do spacerów po całym Muzeum Wsi Radomskiej - dodała Anna Ziółek w Radiu Plus.

Zobacz też: Wyniki wyborów 2020. Bogdan Zdrojewski: rząd będzie miał dwa problemy

Organizatorka podkreśliła, że do quizu nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Wystarczy, jak zapewniła, znajomość podstawowych owoców i spostrzegawczość. Organizatorzy zapewnili, że będzie zachowany reżim sanitarny. Na miejscu są środki do dezynfekcji dłoni oraz spotkania będą odbywały się w małych grupach. - Będziemy unikać skupisk - podkreśliła Anna Ziółek.

Na weekendowy festyn z owocami w Muzeum Wsi Radomskiej zaproszenie przyjęli: Zdzisław Błosiński (rzeźba i zabawka ludowa), Andrzej Zieliński (rzeźba) oraz Marlena Zielińska (rękodzieło, malarstwo).

Muzeum Wsi Radomskiej znajduje się w Radomiu przy ulicy Szydłowieckiej 30.

źródło: radioplus.com

d137ttg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d137ttg
Więcej tematów