Trwa ładowanie...
d4erlcx

Muzeum Sztuki Nowoczesnej i teatr pod jednym dachem

Christian Kerez, architekt Muzeum Sztuki
Nowoczesnej, przyjechał w czwartek do Warszawy, żeby pokazać
ostateczną wersję projektu prezydent miasta Hannie Gronkiewicz-Waltz - pisze "Życie Warszawy".

Share
d4erlcx

- Koncepcja budynku zaproponowana przez projektanta bardzo jej się spodobała - przyznaje rzecznik ratusza Tomasz Andryszczyk. Na życzenie władz miasta Christian Kerez zmienił projekt tak, by w muzeum znalazł się Teatr Rozmaitości.

Teatr o powierzchni 900 mkw. zostanie ulokowany na parterze i pomieści 500 widzów. Sąsiadować z nim będzie kameralna sala koncertowa o powierzchni 210 mkw., a także garderoby dla aktorów i pomieszczenia gospodarcze. Muzeum znajdzie się na pozostałej części parteru i na pierwszym piętrze budynku. Zwiedzający będą mieli do dyspozycji dwie sale ekspozycyjne, galerie i księgarnię. Do obydwu części prowadzić będą oddzielne wejścia.

Urzędnicy mają nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku dni podpiszą z architektem aneks do kontraktu, w którym znajdzie się zapis o umieszczeniu w budynku teatru. - Musimy omówić jeszcze kilka szczegółów. Najważniejsze jednak, że udało się osiągnąć kompromis i jesteśmy bliżej budowy muzeum - cieszy się Paweł Barański, dyrektor Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta. Budynek MSN ma powstać do 2013 r. - zapowiada "Życie Warszawy".

d4erlcx

Podziel się opinią

Share
d4erlcx
d4erlcx
Więcej tematów