Trwa ładowanie...
d279svh

Muzealne samochody na bułgarskich drogach

Po drogach Bułgarii jeździ 1,5 mln niebezpiecznych aut, których wiek przekracza 16 lat - ostrzega miejscowe stowarzyszenie importerów samochodów.

d279svh
d279svh

Przy sprowadzaniu do Bułgarii auta wyprodukowane w krajach Unii Europejskiej nie obowiązują żadne cła lub ograniczenia odnośnie ich wieku czy stanu technicznego.

W liczącej 8 mln mieszkańców Bułgarii zarejestrowanych jest obecnie 2,5 mln samochodów osobowych, z czego 1,5 mln ma ponad 16, a ponad 900 tys. ponad 20 lat.

Stare samochody są coraz większym zagrożeniem, gdyż bez większych problemów dopuszczane są do ruchu drogowego przez punkty kontroli technicznej pojazdów.

Kontroli takiej od ponad dwóch lat dokonują setki upoważnionych do tego warsztatów, które w walce o klienta idą mu maksymalnie na rękę, czyli w praktyce w ogóle nie kontrolują.

Zdaniem ekspertów, gdy przeglądów technicznych dokonywała wyłącznie policja drogowa, były one o wiele bardziej rzetelne. Wadą policyjnej kontroli była konieczność nieraz długiego czekania na taki przegląd. (mag)

d279svh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d279svh
Więcej tematów