Trwa ładowanie...
daok9rd

Musical "Zły" premierowo w Teatrze Muzycznym w Gdyni

Musical "Zły" na podstawie słynnej powieści Leopolda Tyrmanda z 1955 r. to wrześniowa premiera Teatru Muzycznego w Gdyni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Musical "Zły" premierowo w Teatrze Muzycznym w Gdyni
(WP)
daok9rd

Spektakl to opowieść o polskim superbohaterze, który w realiach powojennej Warszawy na własną rękę usiłuje przywrócić praworządność w mieście. Jest to jedyna w swoim rodzaju mieszanka realnego, wnikliwego spojrzenia na problemy tamtego czasu z fantazją bliską amerykańskim twórcom popularnych serii komiksowych. O ile znakiem rozpoznawczym Batmana jest jego strój nietoperza, a Spider-Mana pajęcza sieć o tyle Zły rozpoznawany jest przez niezwykłe, fosforyzujące oczy i pierścień - kastet z wielkim lśniącym brylantem.

Dynamiczna choreografia, efektowna oprawa scenograficzna, wartka akcja, historia pełna zagadek i tajemnic gwarantują dobrą, a przy tym mądrą zabawę. Nasz spektakl postara się znaleźć odpowiedzi na pytania: Czy złem można zwalczać zło? Czy skuteczność zła jest dostatecznym argumentem by stosować je jako narzędzie w walce przeciw niemu samemu? Czy zło może być szlachetne? Przekonamy się już we wrześniu.

Bilety: 30-160 zł kupisz pod tym linkiem

daok9rd

Plany repertuarowe Teatru na nadchodzący czas są imponujące!

Pierwszą premierą w nadchodzącym sezonie będzie przygotowany na podstawie powieści Leopolda Tyrmanda z 1955 r. musical "Zły". Spektakl reżyseruje Wojciech Kościelniak, który jest także autorem adaptacji. Próby do spektaklu właśnie trwają. "Jestem zafascynowany tą powieścią Tyrmanda. W moim przekonaniu jest to jedna z niewielu polskich powieści spełniających światowe kryteria konstrukcji superbohatera zbudowanego na podobnych zasadach jak Spiderman czy Batman" - mówił na konferencji reżyser.

Kolejną premierą będzie "Kumernis, czyli o tym, jak świętej panience broda rosła" autorstwa i w reżyserii Agaty Dudy-Gracz. Spektakl poświęcony będzie postaci legendarnej Wilgefortis, brodatej kobiety, przedstawianej przez niektóre tradycje ludowe jako świętą. Prapremiera planowana jest na 30 października.

W listopadzie na Dużej Scenie odbędzie się polska prapremiera musicalu "Ghost" w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Spektakl powstał na podstawie filmu z 1990 r., w którym zagrali m.in. Patrick Swayze, Demi Moore i Whoopi Goldberg i miał swoją światową premierę w marcu 2011 r. w brytyjskim Manchester Opera House, po czym wystawiany był także na londyńskim West Endzie i na Broadwayu.

daok9rd

Ostatnią tegoroczną premierą będzie tradycyjny Koncert Sylwestrowy. Wyreżyseruje go tak jak w ostatnich latach, Bernard Szyc.

W kwietniu przyszłego roku na Dużej Scenie Teatru będzie miał z kolei swoją prapremierę realizowany z wykorzystaniem technologii 3D musical "Piotruś Pan" z librettem autorstwa Jeremiego Przybory, muzyką Janusza Stokłosy, w reżyserii i choreografii Janusza Józefowicza.

Drugą dużą premierą w 2016 r. będzie "Notre Dame de Paris", planowany na wrzesień. Teatr Muzyczny jest pierwszym teatrem w Europie Środkowo-Wschodniej, który otrzymał zgodę na realizację tytułu. Musical zostanie przygotowany z udziałem francuskich realizatorów, w tym reżysera spektaklu Gilles'a Maheu. Oryginalna francuska wersja musicalu na podstawie powieści Victora Hugo powstała w 1998 r., w rolę Quasimodo wcielił się wówczas Garou. W piątek, w trakcie konferencji dyrektor teatru podpisał z Nicolasem Talarem - właścicielem praw do spektaklu - umowę, dzięki której możliwe będzie wystawienie spektaklu w Gdyni. "To spektakl, który porusza serca widzów" - powiedział po podpisaniu umowy Nicolas Talar.

We wrześniu 2017 r. planujemy wystawienie musicalu "Wiedźmin" na podstawie opowiadań o przygodach Geralta z Rivii autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Otrzymaliśmy od autora wstępną zgodę na realizację tego tytułu. Zarówno adaptacji, jak i reżyserii podjął się Wojciech Kościelniak, za muzykę ma być odpowiedzialny Piotr Dziubek, a teksty piosenek ma przygotować Rafał Dziwisz.

daok9rd

Na inaugurację sezonu w 2018 r., kiedy to Teatr Muzyczny będzie obchodził 60-lecie istnienia, przygotowany zostanie spektakl " Krakowiacy i górale" w reżyserii Michała Zadary. W planach są także spektakle Szymona Kaczmarka na Scenie Kameralnej oraz Magdaleny Miklasz, reżyserki największego hitu minionego sezonu w Muzycznym - "Avenue Q.". Wszystkie informacje o planach repertuarowych do pobrania tutaj.

Plany repertuarowe:

ZŁY/ reż. W. Kościelniak / 4 września 2015
KUMERNIS... / reż. A. Duda-Gracz / 30 października 2015
GHOST/ reż. T. Dutkiewicz / 6 listopada 2015
KONCERT SYLWESTROWY / reż. B. Szyc / 31 grudnia 2015
PIOTRUŚ PAN / reż. J. Józefowicz / kwiecień 2016
NOTRE DAME DE PARIS / reż. G. Maheu / wrzesień 2016
WIEDŹMIN / reż. W. Kościelniak / wrzesień 2017
KRAKOWIACY I GÓRALE / reż. M. Zadara / wrzesień 2018

daok9rd

Podziel się opinią

Share

daok9rd

daok9rd
Więcej tematów