Trwa ładowanie...
d2mnsiu

Musical "Jesus Christ Superstar" na Inea Stadionie w Poznaniu w 1050. rocznicę Chrztu Polski

• 1050. rocznicę Chrztu Polski w Poznaniu uświetni wiele wydarzeń kulturalnych • Teatr Muzyczny wystawi słynny musical "Jesus Christ Superstar" • Widowisko będzie można podziwiać na Inea Stadionie przy ul. Bułgarskiej
Share
Wszystkie usterki na stadionie mają zostać usunięte do 31 sierpnia 2015 r.
Wszystkie usterki na stadionie mają zostać usunięte do 31 sierpnia 2015 r.Źródło: WP, Fot: Roger Gorączniak
d2mnsiu

W 2016 r. przypada 1050. rocznica Chrztu Polski. Z tej okazji w całym kraju odbędzie się wiele wydarzeń upamiętniających to wydarzenie uważane za symboliczny początek naszego państwa.

Centralne uroczystości odbędą się w Poznaniu i Gnieźnie, czyli dwoma miastami ściśle związanymi z narodzinami państwa. Najpierw 14 kwietnia w Gnieźnie i na Ostrowie Lednickim odbędą się nabożeństwa z udziałem Episkopatu Polski, a dzień później na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się wyjazdowe, nadzwyczajne posiedzenie Sejmu i Senatu.

Od dłuższego czasu zapowiadano, że głównym wydarzeniem kulturalnym mającym uświetnić rocznicę jest wielki koncert na Inea Stadionie przy ul. Bułgarskiej zaplanowany na 16 kwietnia. Dziś już wiemy, że będzie nim słynny musical „Jesus Christ Superstar”, który na przełomie lat 1969 i 1970 r. stworzył duet Andrew Lloyd Webber i Tim Rice.

d2mnsiu

Wystawienia dzieła podjął się poznański Teatr Muzyczny.

- Ten przełomowy utwór w historii musicalu mimo swej kontrkulturowej otoczki zawiera głębokie humanistyczne przesłanie, mocno zakorzenione w kulturze chrześcijańskiej - wyjaśnia Przemysław Kieliszewski, dyrektor teatru.

Musical wyreżyseruje Sebastian Gonciarz, dyrygować będzie Piotr Deptuch, a choreografię stworzy Paulina Andrzejewska. Wystąpią soliści, zespół wokalno-taneczny oraz orkiestra teatru, a także zaproszeni goście związani ze sceną rozrywkową.

Występ poprzedzi multimedialny quiz, podczas którego z grona prezentowanych najważniejszych postaci w historii Polski zostanie wybrany „Człowiek 1050-lecia” .

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2mnsiu

Podziel się opinią

Share
d2mnsiu
d2mnsiu
Więcej tematów