d3jkku2

Mundial: Turcja zajęła 3. miejsce

(PAP/EPA)
Drużyna Turcji zajęła w sobotę trzecie miejsce w piłkarskich mistrzostwach świata rozgrywanych na boiskach Korei i Japonii. W emocjonującym meczu, Turcy pokonali zespół współgospodarzy turnieju - Korei Południowej 3:2.

d3jkku2
d3jkku2

Piłkarze i szkoleniowcy tureccy odebrali brązowe medale z rąk prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Seppa Blattera. Po meczu, obydwa zespoły wspólnie podziękowały fanom na stadionie i sympatykom futbolu na całym świecie za kibicowanie ich drużynom podczas całego mundialu.

Koreańscy piłkarze długo podrzucali w powietrze trenera swojej jedenastki - Holendra Guusa Hiddinka dziękując mu za osiągnięcie z drużyną tego, co nie udało się żadnemu innemu szkoleniowcowi w historii koreańskiego futbolu.

Pierwszą bramkę spotkania zdobył już w 11. sekundzie meczu kapitan tureckiej reprezentacji Hakan Sukur. Jest to najszybszy gol w historii mistrzostw świata. Na 1:1 wyrównał Lee Eul Yong w 9. minucie meczu. Kolejne dwie bramki dla Turcji strzelił w 13. i 32. minucie Ilhan Mansiz. Wynik na 3:2 ustanowił w doliczonym czasie gry Koreańczyk Song Chong-Gug. Mecz na stadionie w koreańskim Daegu oglądało ponad 63 tys. widzów.

Udział obu drużyn w meczu o trzecie miejsce miał wymiar historyczny. Po raz pierwszy Turcja i Korea Południowa awansowały do tego etapu rozgrywek.

W niedzielnym finale Niemcy zmierzą się z Brazylią. Spotkanie odbędzie się w japońskiej Yokohamie.(miz)