Trwa ładowanie...
d1w9z2j

Msza święta i koronki w TVP. Codziennie

W myśl nowej umowy między Episkopatem Polski i Telewizją Polską do programu TVP1 wejdzie transmitowana codziennie poranna msza święta. Więcej Kościoła Katolickiego pojawi się również na antenach regionalnych i w TVP Info.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Msza święta i koronki w TVP. Codziennie
Msza święta i koronki w TVP. Codziennie (East News)
d1w9z2j

Sygnatariuszami umowy po stronie Telewizji Polskiej są jej prezes Jacek Kurski oraz członek zarządu Mateusz Matyszkowicz. Episkopat reprezentowali biskup Artur Miziński i arcybiskup Wacław Depo.

Msza święta codziennie

Podpisane porozumienie jest nowelizacją umowy z 2008 roku. Zmiany w dokumencie są w dużej mierze skutkiem obostrzeń wprowadzonych w Polsce z uwagi na epidemię koronawirusa.

d1w9z2j

Codzienna transmisja mszy świętej znalazła się w ramówce TVP1 w połowie marca, kiedy rząd wprowadzał najbardziej surowe obostrzenia w przestrzeni publicznej. Wówczas odradzano również uczestnictwo w mszach. Strony porozumienia zdecydowały, że msza święta pozostanie w programie na stałe.

W ramówce TVP3 znajdzie się natomiast codzienna transmisja Koronki do Miłosierdzia Bożego. Wierni będą mogli pomodlić się przed telewizorami codziennie o 15.00. Antenę TVP Info mają zaś wzmocnić nowe programy katolickie.

Bart Staszewski mówi, kto ponosi winę za zrywanie przez miasta współpracy ze "strefami wolnymi od LGBT"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1w9z2j

Podziel się opinią

Share
d1w9z2j
d1w9z2j
Więcej tematów