Trwa ładowanie...
d17nzkx

MSZ Ukrainy: ogromne znaczenie rozmów prezydenta Poroszenki w Kanadzie i USA

Prezydent Petro Poroszenko złoży w środę wizytę w Kanadzie, a w czwartek oczekiwany jest w USA. - Rozmowy w Ottawie i Waszyngtonie przyczynią się do zwiększenia wsparcia dla suwerenności i integralności Ukrainy - ocenił rzecznik ukraińskiego MSZ Jewhen Perebyjnis.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
MSZ Ukrainy: ogromne znaczenie rozmów prezydenta Poroszenki w Kanadzie i USA
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d17nzkx

Petro Poroszenko będzie rozmawiał w Ottawie z premierem Kanady Stephenem Harperem, a w Waszyngtonie z prezydentem Barackiem Obamą, m.in. o sytuacji na wschodzie Ukrainy i pomocy dla jego kraju.

Parlament Ukrainy przyjął we wtorek ustawę o specjalnym statusie tych rejonów w Donbasie, które są opanowane przez prorosyjskich separatystów oraz zwolnił z odpowiedzialności karnej członków ugrupowań, walczących tam przeciwko ukraińskim siłom rządowym.

- Jeśli specjalny status oznaczać będzie niepodległość Donbasu, to z radością przyjmiemy tę ofertę - oświadczył przywódca separatystów na wschodzie Ukrainy Ołeksandr Zacharczenko.

Tymczasem obowiązujący od 5 września rozejm na wschodzie Ukrainy nie jest w pełni respektowany. Władze w Kijowie twierdzą, że separatyści ostrzeliwują pozycje ukraińskie. Z kolei rebelianci oskarżają stronę ukraińską o prowokowanie incydentów.

d17nzkx

Podziel się opinią

Share
d17nzkx
d17nzkx