Trwa ładowanie...
d11i8dh
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

MSZ Ukrainy: ogromne znaczenie rozmów prezydenta Poroszenki w Kanadzie i USA

Prezydent Petro Poroszenko złoży w środę wizytę w Kanadzie, a w czwartek oczekiwany jest w USA. - Rozmowy w Ottawie i Waszyngtonie przyczynią się do zwiększenia wsparcia dla suwerenności i integralności Ukrainy - ocenił rzecznik ukraińskiego MSZ Jewhen Perebyjnis.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
MSZ Ukrainy: ogromne znaczenie rozmów prezydenta Poroszenki w Kanadzie i USA
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d11i8dh

Petro Poroszenko będzie rozmawiał w Ottawie z premierem Kanady Stephenem Harperem, a w Waszyngtonie z prezydentem Barackiem Obamą, m.in. o sytuacji na wschodzie Ukrainy i pomocy dla jego kraju.

Parlament Ukrainy przyjął we wtorek ustawę o specjalnym statusie tych rejonów w Donbasie, które są opanowane przez prorosyjskich separatystów oraz zwolnił z odpowiedzialności karnej członków ugrupowań, walczących tam przeciwko ukraińskim siłom rządowym.

- Jeśli specjalny status oznaczać będzie niepodległość Donbasu, to z radością przyjmiemy tę ofertę - oświadczył przywódca separatystów na wschodzie Ukrainy Ołeksandr Zacharczenko.

Tymczasem obowiązujący od 5 września rozejm na wschodzie Ukrainy nie jest w pełni respektowany. Władze w Kijowie twierdzą, że separatyści ostrzeliwują pozycje ukraińskie. Z kolei rebelianci oskarżają stronę ukraińską o prowokowanie incydentów.

d11i8dh

Podziel się opinią

Share

d11i8dh

d11i8dh
Więcej tematów