Trwa ładowanie...

Białoruś. Polskie MSZ wezwało ambasadora

Ambasador Republiki Białorusi został wezwany do MSZ. Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz poinformował, że sytuacja ma związek z ostatnimi wypowiedziami władz Białorusi.

Białoruś. Ministerstwo Spraw Zagranicznych chce wyjaśnień od ambasadora BiałorusiBiałoruś. Ministerstwo Spraw Zagranicznych chce wyjaśnień od ambasadora BiałorusiŹródło: PAP, fot: PAP/Rafał Guz, Rafa³ Guz
d2hqz27

"W związku z powtarzającymi się bezpodstawnymi oskarżeniami władz Białorusi pod adresem Polski - dziś na godz. 15.00 do MSZ RP został wezwany Ambasador Republiki Białorusi" - poinformował na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.

W ostatnim czasie Aleksander Łukaszenka oskarżał Zachód o zamiar "odcięcia" części kraju w obwodzie grodzieńskim. - Postawili sobie za cel przede wszystkim odcięcie tego terytorium - Grodna. Niedawno wywiesili tam już polskie flagi - stwierdził prezydent Białorusi.

Białoruś. Aleksander Łukaszenka nieprzychylnie o Polsce

Zdaniem Łukaszenki w okolicach Warszawy znajduje się centrum dowodzenia operacjami związanymi z protestami w jego kraju. A państwa sąsiadujące z Białorusią "nie tylko otwarcie mówią o swoim stanowisku na temat powtórnych wyborów w kraju, ale i zaczynają ingerować w sprawy wewnętrzne, naciskać na kraj" - twierdzi.

d2hqz27

W środę Mateusz Morawiecki zaapelował do władz Białorusi o uwolnienie bezprawnie przetrzymywanych i przesłuchiwanych przedstawicieli opozycji. "Normą powinien być dialog, a nie dyktat. Rada Koordynacyjna jest właściwym partnerem do rozmowy dla władz w Mińsku" - napisał premier na Facebooku.

Dzień wcześniej Morawiecki spotkał się z klubami parlamentarnymi, by omówić strategię Polski ws. pomocy dla kraju w kryzysie. Opozycja apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Zobacz też: Spór o Westerplatte. Marcin Horała o Aleksandrze Dulkiewicz: nie wierzę w ciemno w prawdomówność pani prezydent

d2hqz27
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hqz27
Więcej tematów