Trwa ładowanie...

MSZ apeluje. Chodzi o podróże zagraniczne

Na stronie Ministerstwa Spraw Zewnętrznych pojawił się apel o unikanie podróży zagranicznych. MSZ uzasadnia go pogarszającą się sytuacją epidemiczną w Polsce. Od jutra zaczną również funkcjonować nowe zasady dotyczące podróżnych wjeżdżających do kraju.

Share
MSZ apeluje. Chodzi o podróże zagraniczne
MSZ apeluje. Chodzi o podróże zagraniczneŹródło: Flickr, fot: Chad Davis (CC BY 2.0.) Flickr
d3q8muw

"Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronach MSZ.

MSZ ostrzega przed czekającymi trudnościami

Apel MSZ pojawił się po informacji o zmianie zasad dotyczących kwarantanny po wjeździe do Polski. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od wtorku 30 marca. Podróżni, którzy przyjadą do Polski z krajów należących do strefy Schengen zostaną zwolnieni z obowiązku odbycia kwarantanny dopiero po okazaniu negatywnego wyniku testu na koronawirusa wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przed wjazdem do kraju. Ci, którzy do Polski dotrą spoza strefy Schengen, będą musieli poddać się bezwzględnej kwarantannie.

"Wszyscy podróżni przybywający do Polski z krajów nienależących do strefy Schengen, nawet jeżeli pokażą jakiś test i tak wszyscy dostaną decyzję o kwarantannie" komentował decyzję o zaostrzeniu przepisów wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Zwolnienie z kwarantanny będzie mogło nastąpić dopiero po otrzymaniu negatywnego wyniku testu wykonanego w Polsce.

Ratownicy medyczni jeżdżą karetką z pacjentem po kilka godzin. W szpitalach brakuje miejsc

"Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych" - napisano w komunikacie MSZ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3q8muw

Podziel się opinią

Share
d3q8muw
d3q8muw
Więcej tematów