Trwa ładowanie...
d1y18bs
gazeta wyborcza

MSWiA mogło wydać 2,5 mln euro na integrację cudzoziemców. Nie rozdysponowało ani centa

"Gazeta Wyborcza" alarmuje. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji mogło wydać w 2016 r. 2,5 mln euro na integrację cudzoziemców. Nie rozdysponowało jednak ani centa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Mariusz Błaszczak
Minister Mariusz Błaszczak (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d1y18bs

Jak wyjaśnia gazeta, integracją cudzoziemców w Polsce zajmują się przede wszystkim organizacje pozarządowe. W kwietniu 2016 r. ministerstwo ogłosiło dla nich dwa konkursy. Resort miał do rozdysponowania 2,5 mld euro z unijnego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji, 500 tys. euro na pomoc dla szukających azylu i 2 mln euro na projekty wspierające integrację migrantów.

Termin składania wniosków upłynął 20 czerwca. W sumie złożono 100 podań. Działania można było planować od sierpnia. "Osiem miesięcy po ogłoszeniu naboru jego wyniki wciąż nie są znane" - alarmuje "Wyborcza" i zaznacza, że MSWIA poinformowało ją, iż ogłoszenie wyników nastąpi w styczniu.

Nierozstrzygnięty wciąż konkurs jest największym programem wspierającym politykę migracyjną, zapewniającym organizacjom środki na dwa lata.

"Uczestnicy mają podstawy do niepokoju: w lutym 2016 r. miały zostać ogłoszone wyniki poprzedniego naboru rozpisanego jeszcze przez poprzednią ekipę PO-PSL. Termin był trzykrotnie przekładany i w końcu MSWiA konkurs unieważniło - podsumowuje "GW".

d1y18bs

Podziel się opinią

Share

d1y18bs

d1y18bs
Więcej tematów