Trwa ładowanie...
d3r4ym5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

MSW Ukrainy: zatrzymano obywatela Słowacji, który wspierał separatystów

W Iłowajsku w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy zatrzymano obywatela Słowacji, moździerzystę separatystów - poinformował doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko. Iłowajsk jest w 2/3 uwolniony od rebeliantów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraiński żołnierz (PAP/EPA, Fot: Roman Pilipey)
d3r4ym5

Heraszczenko oświadczył, że "zatrzymano obywatela Unii Europejskiej, Serba z pochodzenia, mającego obywatelstwo Republiki Słowackiej, urodzonego w Bańskiej Bystrzycy". Zatrzymany miał słowacki paszport z adnotacją o przekroczeniu granicy 3 lipca tego roku na kijowskim lotnisku Żuliany - napisał Heraszczenko na Facebooku po rozmowie z dowódcą batalionu "Donbass" Semenem Semenczenko.

Według tych źródeł zatrzymany obywatel Słowacji powiedział, że na Ukrainę przybył nie jako najemnik, lecz z powodu swoich przekonań.

- To pierwszy przypadek potwierdzonego wzięcia do niewoli obywatela jednego z państw Unii Europejskiej, walczącego po stronie terrorystów. Jego winę ustali sąd - podkreślił doradca szefa ukraińskiego MSW.

d3r4ym5

Zaznaczył, że nocny szturm na Iłowajsk batalionu "Donbass" "wywołał szok u terrorystów, którzy nie byli przygotowani na taki obrót zdarzeń".

Według dowódcy batalionu "Donbass" jego grupom, które atakowały miasteczko z 10 różnych stron, udało się przedrzeć do centrum Iłowajska i zatknąć ukraińską flagę na siedzibie władz miejskich. Semen Semenczenko twierdzi, że dwie trzecie Iłowajska są odbite z rąk separatystów.

d3r4ym5

Podziel się opinią

Share

d3r4ym5

d3r4ym5
Więcej tematów